Edzői nyilatkozatok, Szpari– ZTE 2-1
A szerencse mellénk állt, de ezért nagyon sokat kellett tennünk- mondta Révész Attila klubmnedzser.
Révész Attila: - A kapus szokatlan hibája nehéz helyzetbe hozott minket, és amit már régóta hiányoltunk - a szerencse - az most végre mellénk állt. Korábban, amikor nem volt szerencsénk, akkor is azt mondtam, hogy mennünk, hajtanunk, küzdenünk kell tovább, és akkor meg lesz a gyümölcse. Most ez megtörtént, ennek köszönhetjük a nagyon fontos győzelmünket.
Szlavko Petrovics: - A labdarúgás örök törvénye igazolódott be: a kihagyott helyzeteket az ellenfél gólokkal bosszulja meg, nagyokat hibáztunk a nyíregyháziak góljainál. Gratulálok a vendéglátóknak.
Révész Attila: -Az élet visszaadta azt, amit elvett. Rosszul indult a mérkőzés, még a gól előtt az első percben is hibázott a védelmünk, aztán a következő percben egy ártatlan helyzetben Filip Lazareanu hibázott, sajnos ilyen a kapussors, egy könnyen elkerülhető góllal vezetett az ellenfél. Hozzátartozik az is, hogy a mérkőzés további részében Filip már bravúrokkal helyre tette a hibáját. A mérkőzés elején nem koncentráltunk kellőképpen. A gól után megváltozott a helyzet, már nem focizhattunk az eredeti terveink szerint. A vendégek kontrákra rendezkedtek be. Mi láthatóan tompák voltunk, a két szélső középpályásunkon, és Zabos Attilán is látszott a hétkőzi meccs hatása. Az ékek sem mozogtak eleget, pontatlanok is voltunk, felkínáltuk a kontra lehetőségeket. Ezzel éltek a vendégek, Tóth Norbert jól szervezte a támadásaikat. A szünetben helyre tettük a dolgokat, kicsit át is alakítottuk a védelmet, Ambrusz Árpi sérülése is jelentkezett meccs közben, így a Vasas ellen középen is jól teljesítő Zaleh lépett a helyére, és szélen Perényi játszott, aki a szélső játékunkhoz is hozzátehet, mert biztosak a passzai és a labdatartása. Ekkor már nem voltak annyira veszélyesek a kontráik a vendégeknek, illetve Filip hárított egy akciót. Ezután már a térfelükön tartottuk a labdát, de helyzetekig nem jutottunk. Egy pontrúgásból sikerült egyenlíteni. Erről még a meccs előtt beszéltünk, hogy a vendégek már kaptak ilyen helyzetből gólt. Aztán egy bedobásból szereztünk vezetést. Ezt a szituációt is kielemeztük a találkozó előtt, mert a Vasastól hasonló játékhelyzetben kaptak egy gólt. Utána már nekik kellett támadni, de nem tudtak veszélyes akciókat vezetni. Nekünk volt több ígéretes kontra akciónk, de már a fáradtság és pontatlanság miatt, ezt nem sikerült gólra váltani. Nagyon örülünk, mert a győzelemmel helyet cseréltünk velük. Az eddig megszerzett 18 pontunk minden korábbi álmainkat felülmúlja. Ezt még nem is tudom teljesen feldolgozni. A közönségünk nagyon sokat hozzá tett a győzelmünkhöz, végig hajtották a csapatunkat, és Dejan góljánál szinte begyömöszölték a hálóba a labdát. Érezhettük, hogy egymásra talált a csapat és a szurkolók. A játékosaink közül Filipről már beszéltem, a hibát követően meghatározó volt a teljesítménye. A védelem közepén Bagoly és Ambrusz a kezdeti megilletődöttség után javítottak a teljesítményükön. Ivan Zaleh a második félidőben a csapat erőssége lett, onnantól kezdve a Meye már nem tudott fickázdozni, Ivan levette. Cornaci jól teljesítette a védő feladatát, a támadásokból nem sikerült igazán kivenni a részét, beadásai pontatlanok voltak, de aztán gólt szerzett. A középpályán nem tudtunk jól teljesíteni. Sava nagy csalódás volt, tisztában voltunk vele, hogy egy héten ez a harmadik meccse, és fáradt lesz, de ezt a felelősséget vállalni kell a meccs előtt, neki kell mondani: igen vagy nem. Zabos Attilán is látszott, hogy nem friss, de Hegedüs kiválása miatt kényszerű volt a szerepeltetése. Minczér az első negyvenöt percben sokat hibázott, de a második játékrészre feljavult, a csapat erőssége lett. Lippai az első félidőben sokszor kivonta magát a játékból, a második részben már voltak ügyes megoldásai, összességében nem tudta azt nyújtani, amit szokott. A két csatár az első félidőben alig találkozott a labdával, mert nem voltak elég aktívak, ez is megváltozott a szünet után. A cseréink nagyban hozzájárultak a győzelemhez, Perényi egy esetet kivéve hiba nélkül játszott. Pontosságával segítette a támadásokat. Dejan lendületet vitt a játékba, már a meccs előtt is úgy terveztük, hogy erre a második negyvenöt percben építhetünk, amikor már könnyebb dolga van. Gólt szerzett, nyerő embernek mutatkozott. Miskolczi Laci stabilizálta a középpályát, és a támadásokhoz is hozzátett.
Szlavko Petrovics: - A labdarúgás örök törvénye igazolódott be: a kihagyott helyzeteket az ellenfél gólokkal bosszulja meg, nagyokat hibáztunk a nyíregyháziak góljainál. Gratulálok a vendéglátóknak.
Révész Attila: -Az élet visszaadta azt, amit elvett. Rosszul indult a mérkőzés, még a gól előtt az első percben is hibázott a védelmünk, aztán a következő percben egy ártatlan helyzetben Filip Lazareanu hibázott, sajnos ilyen a kapussors, egy könnyen elkerülhető góllal vezetett az ellenfél. Hozzátartozik az is, hogy a mérkőzés további részében Filip már bravúrokkal helyre tette a hibáját. A mérkőzés elején nem koncentráltunk kellőképpen. A gól után megváltozott a helyzet, már nem focizhattunk az eredeti terveink szerint. A vendégek kontrákra rendezkedtek be. Mi láthatóan tompák voltunk, a két szélső középpályásunkon, és Zabos Attilán is látszott a hétkőzi meccs hatása. Az ékek sem mozogtak eleget, pontatlanok is voltunk, felkínáltuk a kontra lehetőségeket. Ezzel éltek a vendégek, Tóth Norbert jól szervezte a támadásaikat. A szünetben helyre tettük a dolgokat, kicsit át is alakítottuk a védelmet, Ambrusz Árpi sérülése is jelentkezett meccs közben, így a Vasas ellen középen is jól teljesítő Zaleh lépett a helyére, és szélen Perényi játszott, aki a szélső játékunkhoz is hozzátehet, mert biztosak a passzai és a labdatartása. Ekkor már nem voltak annyira veszélyesek a kontráik a vendégeknek, illetve Filip hárított egy akciót. Ezután már a térfelükön tartottuk a labdát, de helyzetekig nem jutottunk. Egy pontrúgásból sikerült egyenlíteni. Erről még a meccs előtt beszéltünk, hogy a vendégek már kaptak ilyen helyzetből gólt. Aztán egy bedobásból szereztünk vezetést. Ezt a szituációt is kielemeztük a találkozó előtt, mert a Vasastól hasonló játékhelyzetben kaptak egy gólt. Utána már nekik kellett támadni, de nem tudtak veszélyes akciókat vezetni. Nekünk volt több ígéretes kontra akciónk, de már a fáradtság és pontatlanság miatt, ezt nem sikerült gólra váltani. Nagyon örülünk, mert a győzelemmel helyet cseréltünk velük. Az eddig megszerzett 18 pontunk minden korábbi álmainkat felülmúlja. Ezt még nem is tudom teljesen feldolgozni. A közönségünk nagyon sokat hozzá tett a győzelmünkhöz, végig hajtották a csapatunkat, és Dejan góljánál szinte begyömöszölték a hálóba a labdát. Érezhettük, hogy egymásra talált a csapat és a szurkolók. A játékosaink közül Filipről már beszéltem, a hibát követően meghatározó volt a teljesítménye. A védelem közepén Bagoly és Ambrusz a kezdeti megilletődöttség után javítottak a teljesítményükön. Ivan Zaleh a második félidőben a csapat erőssége lett, onnantól kezdve a Meye már nem tudott fickázdozni, Ivan levette. Cornaci jól teljesítette a védő feladatát, a támadásokból nem sikerült igazán kivenni a részét, beadásai pontatlanok voltak, de aztán gólt szerzett. A középpályán nem tudtunk jól teljesíteni. Sava nagy csalódás volt, tisztában voltunk vele, hogy egy héten ez a harmadik meccse, és fáradt lesz, de ezt a felelősséget vállalni kell a meccs előtt, neki kell mondani: igen vagy nem. Zabos Attilán is látszott, hogy nem friss, de Hegedüs kiválása miatt kényszerű volt a szerepeltetése. Minczér az első negyvenöt percben sokat hibázott, de a második játékrészre feljavult, a csapat erőssége lett. Lippai az első félidőben sokszor kivonta magát a játékból, a második részben már voltak ügyes megoldásai, összességében nem tudta azt nyújtani, amit szokott. A két csatár az első félidőben alig találkozott a labdával, mert nem voltak elég aktívak, ez is megváltozott a szünet után. A cseréink nagyban hozzájárultak a győzelemhez, Perényi egy esetet kivéve hiba nélkül játszott. Pontosságával segítette a támadásokat. Dejan lendületet vitt a játékba, már a meccs előtt is úgy terveztük, hogy erre a második negyvenöt percben építhetünk, amikor már könnyebb dolga van. Gólt szerzett, nyerő embernek mutatkozott. Miskolczi Laci stabilizálta a középpályát, és a támadásokhoz is hozzátett.