Egerszegen a Szpari
ZTE - Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 27. forduló
Május 9. szombat, 19.00
Zalaegerszeg, Vad II István, asszisztensek: Lémon Oszkár, Kovács Zoltán
A Soproni Ligában Zalaegerszegen a nyugati és keleti végek csatája következik szombaton. A két együttesnek ez lesz a tizennyolcadik összecsapása az élvonalban.A kilencedik egerszegi túránkra kerül sor 1980. óta, az élvonalban. Eddig nem sok babér termett a csapatunknak Zalaegerszegen, három döntetlent sikerült kiharcolni, ötször nyertek a vendéglátók. Két gólt lőttünk a zalai városban Kiss Miklós és Czeczeli Károly találtak be a ZTE hálójába.
A legutóbbi mérkőzés Zalában 0-0-ra végződött. Ősszel 1-1-et játszottunk a ZTE ellen, Waltner góljára Stojkov válaszolt.
A csapatunk két napig Siófokon készült.
Tajti József: -Tegnap is, és mai is edzettünk. Délután egy kisebb kiránduláson voltunk, egy tihanyi túrával próbáltuk oldani a hangulatot. Holnap délelőtt is lesz egy átmozgató gyakorlás. Utána taktikai eligazítást tartok. Ebéd után indulunk Zalaegerszegre. A hangulat nem javult igazán, de ez érthető a szerdai meccs után. Abban reménykedem, hogy a hozzáállásunk sokat változik, mert arra nagyon nagy szükség van. Ennek a mérkőzésnek nem mi vagyunk az esélyesei, ez mindenesetre nyugalmat adhat a csapatnak. Ami mindenképpen szükséges egy ilyen idegenbeli meccsen. Sajnos most már sérülések és eltiltás miatt a bevethető játékosok száma is csökkent.
Várható összeállítás: Illyés – Lalatos, Mboussi, Nánási, Miskolczi – Minczér, Oláh D., Hegedüs, Ramos, Zabos – Stojkov
Sérült: Cornaci, Odrobéna, Goia, Imedashvili, Éles
Eltiltott: Perényi (5 sárga)