Egy acélos Szpari mindenütt szerezhet meglepetést.

A Szpari újpesti meccséről azt a szakembert kérdeztük először, aki hosszú éveket töltött a Megyeri úton, de most a vendég kispadon foglal majd helyet.
Újpest FC – Nyíregyháza Spartacus
Soproni Liga, 22. Forduló
Április 7. hétfő, 18.00 Sport TV
Vezeti: Iványi Zoltán, asszisztensek: Medovárszki János, Vári Ádám dr.

Szabó András 1981 és 1991 között volt az Újpest focistája. Külföldi, ausztriai évek után, szakemberként tért vissza Újpestre, ahol előbb utánpótlás edző volt. Aztán a felnőtt csapat mellett is dolgozott, 2002-2003-as idényben ő volt a lilák vezetőedzője.
Nyíregyházán 2004 szeptemberétől 2005 nyaráig már dolgozott, akkor Détári Lajos mellett. Utána Jászapáti csapatának lett az edzője. Akkor még Révész Attila és Brekk János a riválisai voltak. Múlt hónapban „Vöri” visszatért a Sóstói úti stadionba. Most Révésszel és Brekkel közösen, azért dolgoznak, hogy a Szpari az élvonal biztos, és állandó szereplője legyen. Így hétfőn a Megyeri úton a vendég kispadról nézi a meccset. Szabó András nyilatkozik a meccsről a szpari.hu-nak.

- Először is arra lennék kíváncsi milyen lesz Újpesten a vendég kispad?
- Igen, köztudott hogy játékosként és edzőként is eltöltöttem jó pár évet a Megyeri úton. A vendég kispadot még nem tudom milyen, kényelmetlen vagy kényelmes? Most fogom először kipróbálni. Ezek mindig érdekes dolgok, de igazából nem foglalkozom ezzel. Ez olyan meccs lesz a Szpari szempontjából, mint múlt héten a Paks vagy előtte a Fehérvári. Megpróbáljuk a csapatból a maximumot kihozni, és minél jobb eredményt elérni. Pontot vagy pontokat szeretnénk.

- Láttad is az Újpestet, nyilván jobban is figyeltél rájuk mint más csapatokra. Mit tudni róluk?
- Az Újpestnek elég komoly tervei vannak ebben a bajnokságban. Télen még megerősítették a csapatot. Azt látom, hogy picit még döcög a játékuk, de eredményesek. Az utolsó három meccsüket megnyerték, de nem látványos játékkal, inkább bedarálták az ellenfeleket. Mivel a komoly terveikről nem mondtak le, és biztos motiváltak lesznek. Ennek ellenére mi szeretnénk egy picit megállítani a lendületüket.

- Azt is tudjuk, hogy az utóbbi meccseiken Tisza volt a gólfelelősük, aki ezúttal hiányozni fog a csapatból három sárga lapja miatt.
- Én is azt láttam, hogy a Tisza Tibi vitte úgymond a hátán a társaságot. Ha komoly terveik vannak, akkor nem lehet, hogy mindig ugyanaz a játékos dönti el a meccseiket. Reméljük, hogy nem pont ellenük akar valaki majd a helyébe lépni. Nekünk így talán könnyebb dolgunk lesz.

- Mi az amire mindenképpen figyelnünk kell Újpesten?
- Az első húsz-huszonöt percre nagyon kell koncentrálni, mert biztosan komolyan belehajtanak ebben az időszakban, és letámadják a csapatunkat. Az első időszakban mindenképpen le kell lassítani őket, hogy aztán lehessen reményünk a tervünk megvalósítására.

- Milyen eredményt vársz?
- Érdekes most a magyar bajnokság. Úgy látom kiugróan nagy különbségek nincsenek a csapatok közt. Az utolsó két meccsen egy pici szerencsével akár négy pontot is szerezhettünk volna. Gondolok itt a fehérvári utolsó szögletünkre, vagy gondolok a Paks elleni meccsünkre, azt már nem is kell elmondanom, hogy miért. A szerencse és a balszerencse hosszabb távon kiegyenlíti egymást. Ha tehát szerencsésebbek vagyunk, akkor minden eredményt el tudok képzelni. Ehhez persze az kell, hogy mi a toppon legyünk, és csapatként működjünk. Egy acélos Szpari mindenütt szerezhet meglepetést.