Egy éve hunyt el Bánka Kristóf
Tavaly február 5-én otthonában érte a halál a 24 éves Bánka Kristófot, aki a 2004-ben a Nyíregyháza Spartacus focistája volt.
A fiatal labdarúgó 19 mérkőzésen játszott az élvonalban, az Újpest csapatában mutatkozott be az NB I-ben. Egy gólt szerzett az első osztályú bajnokságban, ekkor már a Szpari mezében focizott, a Kispest ellen.
Újpesten a pálya mellett lévő otthonuk „játszótere” a focipálya volt. Az újpesti utánpótlásban kezdett, majd az MTK következett, az NB I/B-ben a BKV Előre színeiben szerepelt, ezt követően tért vissza Újpestre. A következő őszi szezont Nyíregyházán kezdte, tavasszal a REAC-nál folytatta. Legutolsó meccseit az Újpest FC Fót színeiben játszotta.
Bánka Kristóf Emléktorna
Február negyedikén emléktornát rendez Bánka Kristóf tiszteletére a család és az Újpest FC által létrehozott, a fiatalon elhunyt futballista nevét viselő alapítvány.
A tornán hat csapat lép pályára: az Újpest FC, az MTK Budapest, a REAC, a Nyíregyháza Spartacus és a BKV Előre, vagyis azok, amelyekben a játékos szerepelt pályafutása során, továbbá a Vác, amelyikkel megállapodott és már edzett 2006. február ötödikén, amikor tragikus hirtelenséggel elhunyt.
Az 5+1-es torna futballszakmai érdekessége, hogy a 15 nevezett labdarúgó között legalább 5 játékosnak 19 évnél fiatalabbnak (1988. január 1. után születettek), legalább háromnak pedig 17 évnél fiatalabbnak (1990. január 1. után születettek) kell lennie.
Az első Bánka Kristóf Emléktornára február 4-én, tizennégy órától a budapesti Körcsarnokban kerül sor. A tornára egységesen 900 forint a belépők ára. A Nyíregyháza Spartacus klubvezetése 100 darab jegyet előre megvásárolt az emléktornára. Jegyeket a klubirodában lehet igényelni.
Újpesten a pálya mellett lévő otthonuk „játszótere” a focipálya volt. Az újpesti utánpótlásban kezdett, majd az MTK következett, az NB I/B-ben a BKV Előre színeiben szerepelt, ezt követően tért vissza Újpestre. A következő őszi szezont Nyíregyházán kezdte, tavasszal a REAC-nál folytatta. Legutolsó meccseit az Újpest FC Fót színeiben játszotta.
Bánka Kristóf Emléktorna
Február negyedikén emléktornát rendez Bánka Kristóf tiszteletére a család és az Újpest FC által létrehozott, a fiatalon elhunyt futballista nevét viselő alapítvány.
A tornán hat csapat lép pályára: az Újpest FC, az MTK Budapest, a REAC, a Nyíregyháza Spartacus és a BKV Előre, vagyis azok, amelyekben a játékos szerepelt pályafutása során, továbbá a Vác, amelyikkel megállapodott és már edzett 2006. február ötödikén, amikor tragikus hirtelenséggel elhunyt.
Az 5+1-es torna futballszakmai érdekessége, hogy a 15 nevezett labdarúgó között legalább 5 játékosnak 19 évnél fiatalabbnak (1988. január 1. után születettek), legalább háromnak pedig 17 évnél fiatalabbnak (1990. január 1. után születettek) kell lennie.
Az első Bánka Kristóf Emléktornára február 4-én, tizennégy órától a budapesti Körcsarnokban kerül sor. A tornára egységesen 900 forint a belépők ára. A Nyíregyháza Spartacus klubvezetése 100 darab jegyet előre megvásárolt az emléktornára. Jegyeket a klubirodában lehet igényelni.