Egy gólos vereség

A csapat elszenvedte első vereségét, bár a játék képe alapján a döntetlent megérdemelte volna.
Nyíregyháza Spartacus – Fehérvár FC 0-1 (0-1)
Soproni Liga, 5. Forduló, Nyíregyháza, Városi Stadion, 3500 néző
Vezette: Kassai (Vámos, Márton)

Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu - Zaleh, Sipos, Ambrusz, Cornaci – Miskolczi (Vukadonovics, a szünetben), Hegedüs, Zabos, Lippai (Montvai 76.p.) – Moldovan (Szilágyi, 60.p.), George
Fehérvár FC: Sebők – Kocsis (Fehér, a szünetben), Koller, Horváth, Mohl - Simek, Farkas, Bozsics, Nagy D. (Vayer, 57.p.) - Sitku, Dajics (Dvéri, 72.p.)
Gólszerző: Farkas, a 36. percben
Sárgalap: Cornaci a 73.p., Zaleh a 79.p.

Az első húsz percben óvatosan kezdett a Szpari, mindkét együttesnek voltak ígéretes támadásai, de a vendégek próbálkozásai voltak ígéretesebbek. A fehérváriak a széltől támogatva többször küldtek Lazareanu kapujára távoli lövéseket, Bozsics kétszer –egyszer szabadrúgásból- a kapufát találta el. Sitku közeli fejese is a kapufán csattant.
Már a Szpari volt az aktívabb – két nagy helyzet is kialakult, Cornaci beadását Miskolczi lőtte a kapufára, majd Miskolczi ívelését Cornaci fejelte mellé közelről- amikor egy védelmi megingást kihasználva, Nagy passzából Farkas Balázs bomba gólt lőtt. Ebben a félidőben még Georgnak volt egy nagy helyzete, de a kapu torkában a lábszárával találta el a labdát, és az fölé ment.
A második félidőben a Szpari támadott. Vukadinovicsnak előtt már az első percben akadt lehetőség, de Sebők ezúttal is mentett. A félidő derekán Dejan jobbról lőtte el a labdát a kapu előtt, a másik oldalon Lippai Ákos érkezett, az alapvonalról lőtt a kapura, Sebők lábbal mentett, a labda a gólvonalon is túljuthatott, de a partjelző nem intett. Zaleh fejesénél egy védő mentett a gólvonalon állva. Mindkét eset gólgyanús volt, a partjelző azonban távol volt az alapvonaltól.

A Szpari védelme a kapu előterét –az utolsó percektől, és Sitku első félideji fejesétől eltekintve- jól őrizte, de a távoli lövéseknél nem voltak kilépő emberek. A csatáraink sok lehetőséget elpuskáztak. Így –bár a játékképe alapján a döntetlen megérdemelte volna-, a csapat elszenvedte első vereségét a bajnokságban.