Egy oszlopot már felállítottak

Ma délelőtt látványos szakaszához érkezett a világítás szerelése. Egy oszlopot sikeresen felállítottak a szerelők.
Pénteken délelőtt a Városi Stadion világítás szerelési munkálatai látványos szakaszhoz érkeztek.
Délelőtt az egyik lámpákat tartó pilont beemelték a helyére. Az oszlopot a megyei tűzoltóság daruja emelte fel, és helyezte rá az alapra. Előtte minden oszlop felső negyedére negyvenkét lámpát szereltek. Ezeket a próbaüzem során fogják egyenként beállítani.

A második oszlop beemelésekor kisebb technikai probléma adódott. A pilont félig felemelték, amikor kiderült, hogy az egyik elektromos kábelt meg kell igazítani. Emiatt újra a földre engedték az oszlopot. Ekkora azonban a daru számítógépes vezérlése fagyott le, így ezt az oszlopot hétfőn állítják a helyére.

Közben megérkezett a másik két pilon is. Ezek összeszerelése is elkezdődik hétfőn.