Egy pont az MTK ellen

Ezúttal a helyzetekig eljutottak a csatáraink, de gólt nem sikerült szerezni.

Nyíregyháza Spartacus – MTK 0-0

Soproni Liga, 24. forduló (a 17. fordulót még nem játszották le a csapatok).

Nyíregyháza, Városi Stadion, 5000 néző, vezette: Bede (Vámos, Ortó)

 

Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu - Odrobéna, Moboussi, Goia, Perényi - Miskolczi (Hegedűs, 60.p.), Zabos, Minczér, Imedashvili (Nánási, 85.p.) - Stojkov, Apostu (Fekete 58.p.)

Vezetőedző: Szabó András

 

MTK: Végh - Radulovics, Rodenbücher, Szekeres, Kornis - Pátkai, Zsidai, Nagy (Melczer, a szünetben, Szabó, 81.p.), Hidvégi - Eppel (Urbán, 76.p.), Könyves

Vezetőedző: Garami József

 

Sárga lap: Zabos (22.p.), Mboussi (35.p.), ill. Zsidai (29.p.), Melczer (55p.

Kiállítva: Mboussi (71.p., 2. sárga lap)

 

Garami József: - Harcos, küzdelmes mérkőzésen mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, igazságos döntetlen született.

Szabó András:- Jó iramú mérkőzés volt, nem tehetek szemerehányást a csapatnak a játékért. Az első félidőben, és a második elején több helyzetünk is volt, de úgy tűnik, továbbra is átok ül a csapaton. 

 

Az első húsz perc óvatosabb játéka utána több hazai lehetőség is adódott, de ezek kimaradtak vagy Végh védett bravúrosan. A vendégek kontra akciókra építettek, ezeket szélvész gyorsan vezették a kapunkig, de ott rendre elakadtak. A második félidőben további helyzetek adódtak a Szpari előtt, de ezekből sem lett gól. Mboussi kiállítása azért volt meglepő, mert Melczernek hasonló szituációt elnézett Bede. Az MTK ekkor sem rontott rá a Szparira, de emberhátrányban a támadásaink vérszegények voltak.