Együtt a fiatalokkal
A csapat felkészülésén harmincnégy játékos vesz részt, az okokról Szabó András vezetőedző a következőket mondta:
- A szakvezetés a tavaszra az eredményes szereplés mellett egy másik fontos célt is kitűzött. Lehetőséget fogunk adni a fiatal saját nevelésű játékosainknak, hogy bemutatkozzanak az élvonalban, és helyet követeljenek maguknak az NB I-ben. Azt szeretnénk elérni, hogy évente egy-két fiatal bekerüljön a szűkebb NB I-es keretbe. Ehhez az is szükséges, hogy a fiatalok hasonló munkát végezzenek, mint a felnőttek. Fontos, hogy közelről is lássák a felnőttek edzéseit, ott legyenek a „sarkukban”. Ezért az első két-három hétben az NB I-es együttes és a ligacsapat együtt készül. A fizikai munka elvégzésénél a nagy létszám nem okoz gondot, és ilyenkor négy edző is dolgozik a játékosokkal. Az NB III-as csapat irányítását én veszem át, és Kovács János edző lesz a segítségemre. A fiatalok teljesítményét elsősorban az fogja minősíteni tavasszal, hogy milyen eredményesek az NB III-ban.