Együtt a Szpariért

Csütörtök esti vacsorán a Szpari szurkolói csoportjai kezet nyújtottak egymásnak, és a klubvezetéssel is összefognak a további büntetések elkerülésére.
Csütörtökön mát az edzés közben készült a vacsora, amire a játékosok és vezetők mellett a klubunk szurkolói csoportjai is hivatalosak voltak. A szparisták szép számban gyűltek össze, hogy az elmúlt hetek eseményeit megbeszéljék, és közösen tegyenek a további büntetések elkerülésére.

Sziky Gyula elmondta, klubunk továbbra is aránytalannak és ezért szemben igazságtalannak tartja az MLSZ döntéseit. Az NB-III-as csapatunk rakamazi szereplésének megakadályozásával, és az elmúlt idényben a klubra kirótt büntetésekkel a Magyar Labdarúgó Szövetség közel tizenötmillió forinttal büntette a Nyíregyháza Spartacus FC fenntartó Kft-t.
A klubtulajdonos kiemelte, minden egyes büntetésre kifizetett forint a klub további eredményes szereplésének a lehetőségeit gyengíti.
Ebben a helyzetben összefogást kért a szurkolóinktól, valamint a szabályok szigorú betartását, mivel a Szparit már visszaesőként kezelik, és a legkisebb kihágást is komoly összegekkel büntetik.
A két szurkolói csoport vezetői kézfogással jelezték, hogy egymást közt is békét kötnek, és csatlakoznak a klubvezetők felhívásához, kéréséhez. Jelezték, hogy számukra is az a legfontosabb, hogy a Nyíregyháza Spartacus labdarúgó csapata jól szerepeljen.
Természetesen a szurkolók, a klubvezetők és a játékosok a vacsora közben is folytatták a megbeszéléseket arról, hogyan kerülhetők el a további büntetések.
Reméljük, hogy a jó hangulatú vacsora is segíti csapatunkat az eredményes szereplésben. Legközelebb szombaton este hétkor bizonyíthat a Szpari, itthon a Siófok ellen.