Elégedett a menedzser
Révész Attila klubmenedzsert arra kértük, hogy értékelje az első napon látottakat:
- Nagyon jó érzéssel zárom az első munkával töltött napot. A játékosokkal decemberben részletesen megbeszéltük, hogy milyen munkát végezzenek el. Kíváncsian és kicsit nyugtalanul vártam a felkészülés rajtját. Kíváncsi voltam, hogy betartják-e az utasításainkat a keret tagjai. A magyar foci viszonyok és a korábbi tapasztalatok miatt voltam nyugtalan.
Kiderült, hogy joggal számíthatunk a játékosok együttműködésére, nem éltek vissza a lehetőséggel, hogy hosszabb szünetet hagytunk nekik. Kisebb probléma most is akadt, de ilyen mindig előfordul.Öröm volt végig nézni az arcokon az öltözőben, mert mindenki kipihentem, de frissen is érkezett. Érezhetően a többség már várta, hogy elkezdjük a munkát.A fiatalokkal együtt készülünk két hétig, ezért harmincan vagyunk, de a szakmai stáb is öttagú, így el tudjuk osztani a feladatokat.
Utána a felnőtt keretnél az ismert anyagi okok miatt kevesebben leszünk, de szeretnénk ha a fiatalok élnénk a lehetőséggel és helyet követelnének magunknak a csapatban.
Tavasszal lehetőséget adunk azoknak, akik jól teljesítenek. Az eredményes szereplés mellett jó lenne ha ebben a szezonban új játékosokat is beépíthetnénk az együttesbe- mondta Révész Attila.
Az első napot délután futóedzéssel fejezte be a csapat. A játékosok közül délután hiányzott Miskolczi László, aki a délelőtti edzésen kisebb húzódást szenvedett.
Egy új-régi játékos is csatlakozott a csapathoz délután. Lakatos István is bekapcsolódik a felkészülésbe. Lakatos István korábban is Szpari focista volt. 2004-2005-ös bajnokságban tagja volt az élvonalbeli csapatnak is.
2006 márciusában távozott Nyíregyházáról, és Írországba tette át székhelyét. Az ír bajnokság első osztályában a második vonalban töltött el három évet. Az ír csapat alapembere volt, és most is marasztalták.
Lakatos István úgy döntött, hogy most már hazajön. A klubmenedzserrel megbeszélték, hogy a Szparinál kezdi el a felkészülést, és ha mindkét fél úgy akarja, akkor tavasszal itthon folytatja a pályfutását.