Elérhető a célunk -2010.02.12.-
Mostanra ugyan növekedett a bizonytalanság a bajnoki rajt időpontját illetően -mint ismert hétfőn az MLSZ elnökségétől várható a hivatalos döntés- ennek ellenére is, a felkészülés hajrájához érkezett a Spartacus. Ha úgy döntenek 21-én vasárnap az első tavaszi fordulóban pályára is lépünk Angyalföldön. Szentes Lázár vezetőedzőt arról kérdeztük, hogyan sikerült a felkészülés?
- Tudtuk, hogy új csapatot építünk, a mai állás szerint igazoltunk kilenc mezőnyjátékost és egy kapust. Gyakorlatilag kicseréltük az egész védelmet, a középpályára is kulcspozíciókba igazoltunk játékosokat. Az egész felkészülést, lassan hat hetet, a nyíregyházi műfüvön töltöttük. A felkészülés vége felé már a kárát is látjuk ennek, mivel egyre több lett a sérültünk. A felkészülési meccseket úgy terveztük, hogy az időszak második harmadától lehetőleg mindenki kilencven perces terheléseket kapjon. Ha az eredményeket nézzük azok nem a legjobbak, de figyelembe kell venni, hogy sok sérülés volt. Úgy tapasztaltam, hogy az egyes csapatrészeket külön-külön sikerült összehangolni, de a csapatrészek együttmozgásán még sok a csiszolnivaló. Az első igazi tétmeccsünket jövő kedden játsszuk, előtte a monotónia megtörése miatt, és a csapat ráhangolása érdekében három napos mini edzőborba utazunk Telkibe, az MLSZ edzőközpontjába. Onnan bővített kerettel megyünk Kispestre. Most bizonytalanság van a bajnokság kezdési időpontjában. Azt viszont tudjuk, hogy Kispesten is műfüvön játsszunk. Emiatt azokat akik még nem teljesen épültek fel, és akik érzékenyek a műfüves meccsekre, azokat nem szerepeltetjük. A cél az, hogy a bajnoki nyitányon a viszonylag legjobb kezdővel tudjunk felállni. A viszonylagos szót azért használnom, mert Stanisic a rajtig biztosan nem lesz bevethető, és Balbinot is nagyon sok edzést kihagyott. Van még két-három játékos, akiket nagyon megviselt az elmúlt időszak.
- A csapategység formálása, a csapatjáték kialakítása mennyire sikerült az elmúlt hetekben?
- Mindenképpen pozitívum hogy a védekezésünk lényegesen javult. Nyilván a személyi változásoknak is betudható. A hiányérzet a szerzett gólok számában van, tudjuk, hogy ez személyfüggő is. Az eltelt időnek megfelelő állapotban van a csapatépítés folyamata.
- A Spartacusra nagyon komoly kihívás vár tavasszal A meglévő kerettel ezt a feladatot meg lehet oldani?
- Feltétlenül, elérhető a célunk. Bár mindig jó lenne még egy-két jó játékossal több. De megoldható a feladat. Van egy bizonytalansági tényező: akkor lehetünk sikeresek, ha mindenki egészséges. Erre is szükség lesz.