Elhunyt Buús György

Hatvankét éves korában elhunyt Buús György a, a nyíregyházi kapuslegenda, a Szpari lovagrend tagja.
Szomorú hírt kaptunk. Hatvankét évesen elhunyt Buús György. A kiváló sportember Nyíregyházán született, itt védett először felnőtt bajnoki meccsen. Nem sokkal ezután a Komló csapatához került. Nyíregyházára 1978-ban tért vissza. Csapatkapitánya volt a másodosztályban első alkalommal bajnoki címet szerző Spartacusnak. Ó védett az első élvonalbeli bajnoki meccsen.

 

Buús György a Szpari-lovagrend tagja volt. A Spartacusnál edzőként is dolgozott, hosszú évekig volt a Spartacus (Nyírség Spartacus és Nyíregyháza Spartacus) kapusedzője, a Nyírsulinál ő nevelte a nyíregyházi kapus utánpótlást. A Nyíregyháza Spartacus FC klubvezetése, szakvezetése és játékosai ezúton is kifejezik részvétüket Buús György családjának. Buús Györgyöt klubunk és szurkolóink, valamint az egész Szpari család egyaránt gyászolja.