Elkezdődött – Nyíregyháza – Spartacus - Szpari

Ma délelőtt elkezdte a felkészülést a Szpari, új játékosok és hiányzók is voltak az első edzésen, amely futással telt el.
Elkezdődött a Nyíregyháza Spartacus FC felkészülése. Hétfőn reggel találkoztak a játékosok és a szakvezetés. Révész Attila várhatóan délután kapcsolódik be a munkába, mivel hétvégén a helyszínen nézte meg az elődöntőket. A játékosokat így Brekk János és Szabó András igazította el a felkészülés tudnivalóiról. Bemutatták a játékosoknak az új erőnléti edzőt, György Rolandot is. Az első nap orvosi vizsgálattal, vérvétellel kezdődött. Ezt követően György Roland erdei futást rendelt el a játékosoknak. Délután 17 órától a nyírpazonyi pályán labdás edzés lesz.

A tavalyi játékoskeretből néhányan hiányoztak. Dejan Vukadinovic szerződése lejárt, a hírek szerint a középpályás Minszkbe tart. Granát Balázs győri klubjánál maradt, ott kezdi a felkészülést. Montvait kivásárolta a kecskeméti klub. Lengyel Roland a csapattal kezdett, de ő sem a Szparinál folytatja. Van ajánlata az osztrák harmadosztályból, élvonalbeli (Siófok) és alacsonyabb osztályú magyar kluboktól is. Erdélyi Miklós, aki továbbra is a Szpari játékosa, szintén itt kezdi a felkészülést, de várhatóan nem marad a Szparinál. George nem volt ott hétfőn reggel az öltözőben, információnk szerint a kameruni csapatot keres. Sipos Tamás sem kezdett a csapattal, Kecskemétre várták próbajátékra, a szakvezetés engedélyezte a játékosnak a próbajátékot. Bagoly Gábor is ott volt az első találkozón, de ő már nem öltözött át, mint korábban megírtuk klubvezetőként folytatja a munkát a Szparinál.
A tavalyi keret többi tagja mind ott volt az első edzésen.
Újonnan érkezettek is vannak. Belényesi Miklóst most mutatták be új csapattársainak. A csatárt a Paks végül már a hétfői első edzésre elengedte, így már a héten együtt készülhet a Szparival. Ugyancsak megérkezett Simon Gergely és Úr László, a két fiatal játékosunk nem ismeretlen a csapattársaknak, hisz többször is dolgoztak már együtt a nagy csapattal.
Hétfőn délelőtt egy játékos érkezett próbajátékra, a román Roia középső védő.
Csütörtökig végleges választ ad Bárányos Zsolt és Bogdan Apostu is, elképzelhető, hogy mindketten csatlakoznak a csapathoz.