Elkezdődött a felkészülés

A Szpari két héttel a bajnoki cím elhódítása után megkezdte a felkészülést az NB I- es bajnoki rajtra.
Hétfő reggel fél kilenckor sorban érkeztek a játékosok a Szpari öltözőjébe, hogy elkezdjék a felkészülést a bajnoki szezonra. A tavalyi csapatból a többségre tovobbra is számítanak a Sóstói úton.
Így ott volt az öltözőben a két kapus, Máthé Gábor és Erdélyi Miklós. A hátvédsor tagjai közül: Ambrusz Árpád, Bagoly Gábor, Cornaci Claudio, Miskolczi László és Sipos Tamás. Utóbbi játékos várhatóan a napokban írja alá a szerződése meghosszabbítását.
Ott volt az öltözőben Szatke Zoli is, ő azonban visszavonul, és az ifi A csapatot edzi majd. Csapatunk törzstagja a szpari-hu-nak elmondta, elképzelhető, hogy levezetésként folytatja a focit alacsonyabb osztályban. Ebből Szatke Zolit ismerve csak a levezetés megjelölést nem szabad komolyan venni.
A tavalyi játékosok közül Úr Laci hiányzott, ő Tuzséron kezdi meg a felkészülést, és az NB II-es csapatban számítanak a szereplésére.
Igazoltan hiányzott Popa Madalin. Új tagja a védelemnek a Szpari-családba haza igazoló Cséke Gyuri.
A középpályások közül mindenki jelen volt az elmúlt évi csapatból: Hegedüs Tibor, Jeremiás Gergő, Lippai Ákos, Madar Csaba, George Menougong, Minczér Tibor, Vukadinovics Dejan, Zabos Attila.
Közülük csak George sorsa bizonytalan, a többiekkel megegyezett a klubunk. Jeremiás Gergő ezen a héten kezdi el futással a rehabilitáció utáni felkészülését. Új érkező Krajncz Balázs.
A csatárok közül továbbra is a Szpari játékosa: Lengyel Roland, Montvai Tibor, Szilágyi Norbert. Stevica várhatóan kölcsönbe kerül valamelyik csapatba., több lehetőség is felmnerült a személyével kapcsolatban. Fekete Ádám a főiskolára felvételizik, majd Belgiumba utazik próbajátékra.
Két hétig a Szparival együtt készül Iván Attila és Szilágyi Krisztián. Az is elképzelhető, hogy a felkészülés végén velük is szerződést kötnek.
A felkészülés ideje alatt újabb játékosok érkezése is várható.

Tajti József elmondta, hogy a három hét felkészülési idő nagyon rövid, így hagyományos alapozásra egyáltalán nincs idő.
- Elsősorban a csapatrészeken belüli és a csapatrészek közötti kapcsolatokat kell gyakorolni a rendelkezésünkre álló rövid idő alatt. Ennek érdekében rengeteg labdás gyakorlatot fogunk végezni. A másik fontos feladat a mentális felkészítés a rajtra. A héten mindennap két edzést tartunk, és szombaton előkészületi meccset játszunk Záhonyban- mondta a mester.

A délelőtti edzés a műfüves pályán volt, 21 játékos végezte az előírt gyakorlatokat a tűző napon. Délután a Tiszavasvári úton készül a csapat.