Elkezdődött a felkészülés -2010.06.28.-

Fél tízkor elkezdődött az első edzés, a csapat az erdőben, futással kezdi a munkát.

 A hetekig csendes öltöző ismét élettel telt meg a reggeli órákban. Nyolc óra után sorra érkeztek a Spartacus játékosai.

Az edzői stáb már korábban elkezdte a munkát, mint azt megírtuk Brekk János vezetőedző munkáját Szatke Zoltán, Kovács János és Téglási Gábor segíti.

A tavalyi keretből Alfi Conteh-Lacalle-nak a kontraktusa lejárt, rajta kívül még mindenkinek érvényes szerződése van. Az első gyakorlásra majdnem teljes létszámban megérkeztek a játékosok. Csak igazoltan távollévők hiányoztak.

Homma Kazuo repülője holnap érkezik. Sindou Dosso és Predrag Bosnjak Kecskeméten gyakorolnak, a héten döntenek a sorsukról. Fuad Bouguerra ma Győrben tárgyal a szerződtetéséről. Nacim Abdellali délután érkezik meg.

A külföldi játékosok a héten a csapattal gyakorolnak közben folynak velük a tárgyalások a szerződéseikről.

A munkába Böőr Zoltán is bekapcsolódott, ő iránta az Újpest érdeklődik a klubunknál. Nánási Balázs egy héttel később csatlakozik a társaihoz.

Új illetve régi-új arcokat is láthattunk az első edzés előtt.

Lakatos István, aki tavasszal Tuzséron volt kölcsönbe, visszatért a Spartacushoz. Kazincbarcikáról szintén „kölcsönből” érkezett vissza Szilágyi Norbert. A jövő héten csatlakozik az együtteshez Ambrusz Árpád, ő a héten még a munkahelyén dolgozik.

Bekapcsolódik a felkészülésbe Bodnár János (1983., 174/80). A védőjátékos a Nyírsuli neveltje, és azt követően Baktán focizott.

A felsorolt focistákkal hétközben tárgyal a klubvezetés a szerződésük feltételeiről, Bodnár esetében a klubjával is meg kell egyezni.

Egy hétig a csapattal gyakorol az Vjacseszlav Szkunc (1990. 184/71). A játékos édesapja a kilencvenes évek elején focizott Nyíregyházán, Sándor Istvánnal érkezett a klubhoz. Az ifjabbik Szkunc, aki magyar állampolgár, a III. kerületben nevelkedett, majd az elmúlt félévet Ungváron töltötte, ballábas, a középpályán bevethető focista. Egy hét múlva tárgyalnak vele a továbbiakról.

Az elkövetkező napokban azokkal a fiatal játékosokkal is tárgyalnak, akik az NB III-as kerethez tartoztak. Közülük néhányan a keretbe kerülhetnek, illetve kölcsönbe adná őket a klub, hogy játék lehetőséghez jussanak.