Elmarad a Fradi elleni meccs

A Ferencváros csapatának technikai igazgatója tájékoztatta klubunkat, hogy elmarad a pénteki meccs. - Nyíregyháza – Spartacus szpari.hu
 

Elmarad a péntekre meghirdetett barátságos labdarúgó mérkőzés. A vendégek szakvezetése lemondta a találkozót.

 

A történet előzménye az, hogy a bajnoki forduló elmaradása miatt Révész Attila klubmenedzser ellenfelet keresett a hétvégére.

- Jelen állás szerint a Haladás ellen focizunk legközelebb bajnoki meccset. Olyan ellenfelet kerestem, amelyik hasonló harcmodorban focizik. Ezért kerestük meg a Fadit, sportszakmai szempontból ez volt indokolt. Az FTC-vel egyezségre jutottunk, kitűztük a pénteki időpontot. Telefonon beszéltem a csapat technikai vezetőjével is, aki tolmácsolta Bobby Davison kérését. Neki az volt a kívánsága, hogy tartsuk titokban a meccset.

Ezt a kérést nem nagyon értettem. Tapasztalataim szerint Magyarországon nem lehet eltitkolni egy mérkőzés lejátszásának tényét, mert amit csak két ember tud az sem marad titokban. Hogyan lehetne akkor egy olyan mérkőzést eltitkolni, amelyiknek az egyik szereplője a Fradi.

Nem tudom, hogy Davison kollégám tisztában van-e azzal, hogy a Fradi nem csak a magyar foci legpatinásabb, legismertebb együttese, a Fradi focicsapata a magyar sport mindenkori zászlóshajója, attól függetlenül, hogy melyik osztályban szerepel, és attól függetlenül, hogy milyen meccset játszik. Nem tudom, hogy tisztában van-e azzal, hogy a mi megyénkben is rengeteg Fradi drukker él.Sokan közülük az FTC meccseire is rendszeresen eljárnak.

Mindezek ellenére -ha kétségek közt is- de vállaltuk a kérését.

Ezek után szerdán délelőtt a Mobilpress a megrendelőivel tudatta a mérkőzés tényét. Többen is keresték klubunkat, hogy igaz-e a hír. Ekkor beláttuk, hogy nem lehet eltitkolni egy ilyen eseményt a magyar sportéletben. A zártkapus megoldást sok ok miatt kivitelezhetetlennek tartottuk azok után különösen, hogy ismertté vált a mérkőzés ténye. Ezért mi is közreadtuk a hírt. Biztos vagyok benne, hogy a Mobilpress nem tőlünk szerezte az értesülését.

Úgy döntöttünk, hogy ha már akaratunk ellenére így történt, akkor, a szurkolóktól belépődíjat szedünk. Ezt egy jótékony célra - Kriston Attila számára- akartuk felajánlani, amivel a vendég klubot kívántuk meglepni.

Sajnálom, hogy lemondással zárult a tervbe vett mérkőzés. Másrészt most ellenfél nélkül maradtunk a hétvégére, ami szakmailag nagyon kellemetlenül érint minket. 

Azt is elmondhatom, hogy miután a pénteki meccs kútba esett, próbáltunk újabb ellenfelet keresni. Hívtunk több élvonalbeli klubot, de már mindenki lekötött programot magának. Közben kiderült, hogy mások is jártak így a Fradival az utóbbi időben, ezt érthetetlennek tartom. Úgy tapasztaltam, hogy az FTC-vel nagyon sok magyar klub jó viszonyt ápol. Ezt a hagyományt kár lenne felrúgnia a Fradi szakvezetőjének, azzal, hogy Bobby Davion gyakran megváltaztatja a programot az utolsó pillanatokban.