Előkészületi meccsek nagyüzemben

Révész Attila klubmenedzser elégedett az eddig elvégzett munkával. Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu

A SWzpari két hete kezdte el a felkészülést a bajnoki rajtra. Révész Attila klubmenedzser elégedett az eddig elvégzett munkával.

- Nagyon keményen dolgoztunk. A játékosok becsülettel helytálltak. Néhány kivételtől eltekintve a keret tagjainak fizikai, edzettségi állapota közel azonos. Így sokkal hatékonyabban tudunk dolgozni. Eddig az erőnléti munkára helyeztük a hangsúlyt. A héten már a labdás gyakorlások, a taktikai képzések kerülnek előtérbe- mondta Révész Attila.


- Eddig Lakatos István személyében egy játékos érkezett és fiatalok kerültek a keretbe -Bakos Bence, Fekete Ádám, Nánási Balázs - a távozók helyére. Lesz még változás a rajtig?

- Mint ismert egy ballábas középpályást akartunk igazolni, de kevés azoknak a száma, akik szabadon rendelkeznek a játékjogukkal. Vásárlásra nincs pénzünk. Emiatt nem sikerült a tervünket megvalósítani. Megpróbáljuk ezt a hiányt szerkezeti változtatásokkal pótolni, az egyik lehetőség, hogy Ramos szerepköre megváltozik. Akkor még szükség lehet egy focistára az ő helyén.

 

Négy meccs - illetve a ligacsapat vasárnapi Stadion Kupa kötelezettségével együtt öt- is lesz a heti programban. Milyen eredményre számít?

Természetesen mindig jó eredményt akarunk elérni, de most nem ez lesz a legfontosabb cél. Szerdán például két meccset is játsszunk, és vegyes csapatokat küldünk pályára. Több poszton is versenyhelyzetben vannak a játékosok, és most mindenki lehetőséget kap a bizonyításra- nyilatkozta a Spartacus klubmenedzsere.

 

Csapatunk felkészülését néhány sérülés zavarta eddig. Miskolczi László izomszakadás miatt, még nem tudott bekapcsolódni a közös munkába. Dossonak  a napokban az Achillese sérült meg, és ezért egy rögzítő gipszet kapott, amit egy hétig kell viselnie. Jó hír, hogy a korábban maródi Ambrusz és Hegedüs ismét együtt készül a csapattal.

 

Előkészületi mérkőzések:

Január 28. szerda

Nyíregyháza Spartacus – Buzau 11.00

DVSC-TEVA – Nyíregyháza Spartacus 14.30

 

Január 30. péntek

Nyíregyháza Spartacus – Liberty Salonta 13.30

 

Január 31. szombat

Nyíregyháza Spartacus – Szolnok 11.00

 

A hazai előkészületi meccseket a műfüves pályán játssza csapatunk.

Február első hetében szerdán is lesz egy előkészületi mérkőzés, szombaton (február 7-én, 13.00) már a Bőcs érkezik Liga Kupa meccsre. Az azt követő héten szombaton (február 14-én, 14.00) a Vasas jön. 

A versenykiírás szerint február 21-én szombaton játsszuk az idénynyitót, az Újpestet fogadjuk.

Ha az őszi kezdési időpontokat alkalmazza az MLSZ akkor 18 órától lesz a nyitány. 

(A pontos műsor még nem ismert, ha a televízió közvetítené a Szpari meccsét akkor változhat az időpont.)