Először fogadjuk villanyfényben a Diósgyőrt
A Szpari első élvonalbeli meccse a DVTK elleni keleti rangadó volt. A DVTK elleni tizenhét meccsen pozitív a mérlegünk.
Nyíregyháza Spartacus – DVTK
Soproni Liga, 23. Forduló
Április 12. szombat, 19.00
Nyíregyháza, Városi Stadion
Vezeti: Mészáros István, asszisztensek: Viszokai László, Fehér Gyula
Az élvonalban a tizennyolcadik összecsapásunk következik a DVTK ellen. A 2000-es őszi „előszezonban” -alapszakaszban nem találkozott a két együttes. A hivatalos statisztika szerint a tizenhét meccsből hatszor nyertünk, és hatszor döntetlen eredmény született, négyszer kikaptunk. Egyszer –1983-ban, az utolsó fordulóban a pályán elért eredményt, DVTK - Szpari 2-7, bundagyanú miatt megsemmisítették- az MLSZ-ben 0-0-s eredménnyel kettős vereséget könyveltek el. Vendégként még egyszer nyertünk, 2004 őszén, a gólt Vasas szerezte.
A hazai mérlegünk öt győzelem és három döntetlen.
Az első élvonalbeli győzelmünk a szomszédvár ellen rögtön az első NB-I-es meccsünkön megszületett, 2-0-ra végződött találkozón a gólt Kozma és Cséke szerezte. Utóbbi fia akár most is szerepelhet a DVTK ellen. A miskolci alakulat ellen az utolsó élvonalbeli hazai győzelmünk 2000 tavaszán született, a gólokat Kondora és Karkusz szerezte.
Legutóbb 2005 május 7-én járt itt a piros-fehér gárda. Akkor 2-2 volt az eredmény. Mint emlékezhetünk rá, ismét Vasas volt a gól felelős a Diósgyőr ellen, ezúttal mindkét találatot ő jegyezte. Sajnos a vendégek emberhátrányból a 77. percben Tisza góljával szépítettek, majd az utolsó percben Siminic találatával ki is egyenlítettek. A két pont nagyon hiányzott a csapatunknak a végelszámoláskor.
Az akkori csapatunkból Ambrusz Árpi és Minczér Tibi kaphat most szombaton is lehetőséget az ismétlésre. A vendégeknél Köteles eltiltása miatt Kövesfalvi fellépésére számíthatunk, aki 2005-ben is őrizte a DVTK kaput.
A kispadon ott ült Szabó András, aki azóta újra a nyíregyházi szakvezetést erősíti. Érdekesség még, hogy a szomszédvár kispadján akkor Gálhidi György ült. Nem telt bele még egy év sem, és a szakember már a nyíregyházi kispadon foglalt helyet.
A DVTK pocsék ősz mondhat magáénak, csak kétszer tudtak nyerni, hétszer ikszeltek. Ezek közé számíthatjuk az őszi diósgyőri 0-0-s eredményünket is. Tavasszal hét mérkőzésből kettőt nyertek, megverték otthon a Kaposvárt 2-1-re, és Kispesten a Honvédot 1-0-ra. Kétszer ikszeltek, otthon a ZTE-vel, a Hungária körúton az MTK-val játszottak 1-1-et. Az első két tavaszi fordulóban idegenben a DVSC-től (3-0) és a Siófoktól kaptak ki (4-0), míg legutóbb Diósgyőrben nyert a Vasas 4-5-re.
Mint azt már megírtuk, a gyakori visszaélések miatt, szombaton kísérletként a lelátókra való feljutást szigorítják meg a rendezők.
A bérletesek -beleértve a VIP, az ajándék és a piros-kék bérleteket is- csak a főbejáratnál -új lelátó- érkezhetnek a pályára. Itt a bérlet azonosítása után a meccsre való belepésre jogosító megkülönböztető jelzést kapnak az állandó nézők. Így kívánja az illegális bérletesek bejutását megakadályozni a rendezőség. Ezért a bérleteseknek érdemes a szokásosnál hamarabb elindulni.
A szigorítások miatt szurkolóink megértését kérjük, ez a csapat és a klub érdeke, egyben a bérletért fizető látogatóink védelmét is jelenti.
A Diósgyőr elleni mérkőzésre egyedi jegyeket készíttet a klub. A jegytulajdonosok mielőtt a lelátót bármilyen célból elhagyják – és oda még vissza akarnak térni-, szintén megkülönböztető jelzést kapnak majd.
A DVTK elleni meccs előtt a főpénztár –új lelátó felől- 10 órakor nyit. A beléptetés 16.00-kor kezdődik.
Soproni Liga, 23. Forduló
Április 12. szombat, 19.00
Nyíregyháza, Városi Stadion
Vezeti: Mészáros István, asszisztensek: Viszokai László, Fehér Gyula
Az élvonalban a tizennyolcadik összecsapásunk következik a DVTK ellen. A 2000-es őszi „előszezonban” -alapszakaszban nem találkozott a két együttes. A hivatalos statisztika szerint a tizenhét meccsből hatszor nyertünk, és hatszor döntetlen eredmény született, négyszer kikaptunk. Egyszer –1983-ban, az utolsó fordulóban a pályán elért eredményt, DVTK - Szpari 2-7, bundagyanú miatt megsemmisítették- az MLSZ-ben 0-0-s eredménnyel kettős vereséget könyveltek el. Vendégként még egyszer nyertünk, 2004 őszén, a gólt Vasas szerezte.
A hazai mérlegünk öt győzelem és három döntetlen.
Az első élvonalbeli győzelmünk a szomszédvár ellen rögtön az első NB-I-es meccsünkön megszületett, 2-0-ra végződött találkozón a gólt Kozma és Cséke szerezte. Utóbbi fia akár most is szerepelhet a DVTK ellen. A miskolci alakulat ellen az utolsó élvonalbeli hazai győzelmünk 2000 tavaszán született, a gólokat Kondora és Karkusz szerezte.
Legutóbb 2005 május 7-én járt itt a piros-fehér gárda. Akkor 2-2 volt az eredmény. Mint emlékezhetünk rá, ismét Vasas volt a gól felelős a Diósgyőr ellen, ezúttal mindkét találatot ő jegyezte. Sajnos a vendégek emberhátrányból a 77. percben Tisza góljával szépítettek, majd az utolsó percben Siminic találatával ki is egyenlítettek. A két pont nagyon hiányzott a csapatunknak a végelszámoláskor.
Az akkori csapatunkból Ambrusz Árpi és Minczér Tibi kaphat most szombaton is lehetőséget az ismétlésre. A vendégeknél Köteles eltiltása miatt Kövesfalvi fellépésére számíthatunk, aki 2005-ben is őrizte a DVTK kaput.
A kispadon ott ült Szabó András, aki azóta újra a nyíregyházi szakvezetést erősíti. Érdekesség még, hogy a szomszédvár kispadján akkor Gálhidi György ült. Nem telt bele még egy év sem, és a szakember már a nyíregyházi kispadon foglalt helyet.
A DVTK pocsék ősz mondhat magáénak, csak kétszer tudtak nyerni, hétszer ikszeltek. Ezek közé számíthatjuk az őszi diósgyőri 0-0-s eredményünket is. Tavasszal hét mérkőzésből kettőt nyertek, megverték otthon a Kaposvárt 2-1-re, és Kispesten a Honvédot 1-0-ra. Kétszer ikszeltek, otthon a ZTE-vel, a Hungária körúton az MTK-val játszottak 1-1-et. Az első két tavaszi fordulóban idegenben a DVSC-től (3-0) és a Siófoktól kaptak ki (4-0), míg legutóbb Diósgyőrben nyert a Vasas 4-5-re.
Mint azt már megírtuk, a gyakori visszaélések miatt, szombaton kísérletként a lelátókra való feljutást szigorítják meg a rendezők.
A bérletesek -beleértve a VIP, az ajándék és a piros-kék bérleteket is- csak a főbejáratnál -új lelátó- érkezhetnek a pályára. Itt a bérlet azonosítása után a meccsre való belepésre jogosító megkülönböztető jelzést kapnak az állandó nézők. Így kívánja az illegális bérletesek bejutását megakadályozni a rendezőség. Ezért a bérleteseknek érdemes a szokásosnál hamarabb elindulni.
A szigorítások miatt szurkolóink megértését kérjük, ez a csapat és a klub érdeke, egyben a bérletért fizető látogatóink védelmét is jelenti.
A Diósgyőr elleni mérkőzésre egyedi jegyeket készíttet a klub. A jegytulajdonosok mielőtt a lelátót bármilyen célból elhagyják – és oda még vissza akarnak térni-, szintén megkülönböztető jelzést kapnak majd.
A DVTK elleni meccs előtt a főpénztár –új lelátó felől- 10 órakor nyit. A beléptetés 16.00-kor kezdődik.