Előzött a Fehérvár

Székesfehérváron változatos második játékrész után a hazaiak otthon tartották a három pontot, és megelőzték a csapatunkat.
FC Fehérvár–Nyíregyháza Spartacus 2–1 (1–0)
Székesfehérvár, 1000 néző, vezette: Berger (Tóth, Forgács)
FC Fehérvár: Sebők Zs.– Lázár P., Koller, Horváth G., Mohl –Farkas B., Polonkai (Csobánki, 73. p.) – Simek (Lattenstein, 90.p.), Dvéri, Dajic (Durica, 83.p.) – Sitku
Vezetőedző: Disztl László
Nyíregyháza Spartacus: Illyés – Perényi, Ambrusz, Mboussi, Cornaci – Hegedüs, Ramos (Minczér, 74.p.) – Vukadinovics (Miskolczi, 74.p.), Kovács B. (Szilágyi N., a szünetben), Lippai – Sindou
Klubmenedzser: Révész Attila
Gólszerző: Dvéri (16.p.), Sitku (62.), Cornaci (73.p.)
Sárga lap: Mboussi (34.p.), Cornaci (56.p.), Simek (59.p.), Minczér (86.p.)

Az első játékrészben a fehérváriak mezőnyfölényben fociztak, egy negyed óra után még is váratlanul, egy megakadályozható átlövésből szerzett gólt Dvéri, aki gyakran maradt szabadon. A Szpari kontrái leggyakrabban a jobb oldalon futottak, de Vukadinovic többször is rosszul játszott középre a nagyon mély talajú pályán. A félidő utolsó előtti percében Dosso került helyzetbe, de kicsit kisodródott, és a rövid sarokra tartó lövést Sebők semlegesítette.
A második negyvenöt percben változatosabb lett a játék. A mély talajhoz képest meglepően jó iramú volt a meccs. Mindkét oldalon adódtak veszélyes helyzetek, Szilágyi Norbi lövésénél csak a kapufa mentette meg a hazaiakat a góltól. A fehérváriak Sitku révén hamarosan góllal válaszoltak a kapufára.
Csapatunk nem adta fel a küzdelmet, mentünk előre, akár csak legutóbb Sopronban, a fehérváriak kontrái is veszélyt jelentettek. A szépítő gólt Cornaci fejelte. A hosszabbítás utolsó percében egy szögletből újra gólszerzési lehetőség adódott, de ez kimaradt.
(A szögletet Cornaci csúsztatta meg, Sebők kiütötte, Szilágyi két méterről lőtt a felfelé tartó labdába még Sebők beleért, de kirúgás következett, és utána le is fújta a meccset Berger.
Bár most is volt rá esély, de ezúttal elmaradt az egyenlítés. Úgy tűnik a Szpari a hajrára lendül igazán játékba.

Disztl László: - Egy fegyelmezetten és jól focizó csapatot sikerült legyőznünk, a játék képe alapján megérdemelte, amiért dicséret illeti a csapatomat.
Révész Attila: - Bátortalanul kezdtünk az első félidőben, és egy elkerülhető gólt kaptunk. A második játékrészben változatos, élvezhető focit láthattunk, amiben az egyenlítés lehetősége is benne volt.