Első helyen telel a Szpari II. -2009.11.15.-

A Szpari II. a Tiszakanyár ellen 3-2-re nyerte az őszi rangadót az NB-III. Tisza csoportjában, és így az -utolsó diósgyőri fellépéstől függetlenül- már őszi elsők.

Nyíregyháza Spartacus II–Tiszakanyár 3–2 (0–0)

NB III. Tisza csoport, 12. forduló

Városi Stadion, műfüves pálya, 200 néző, vezette: Kiss L.

Nyíregyháza Spartacus II: Gazsi – Csáki, Bakos (Bodó), Markos, Oláh D. (Tóth Gy.), Ambrusz, Nánási, Perényi, Fekete Á. (Matejkó R.), Dosso, Farkas M.

Edző: Kovács János.

Tiszakanyár: Kovács T. – Dolhai, Deák I., Kiss T., Göncz (Papp M.), Gombkötő S. (Gombkötő Z.), Kóka R., Vicickó, Marics G., Balázsi P., Ignácz J.

Megbízott edző: Háda Tivadar

Gólszerzők: Farkas M. (52.p.), Nánási (59.p.), Dosso (62.p.), Kóka R. (65.p.), Balázsi P. (91.p.)

Kiállítva: Farkas M. (második sárga lap, 77.)

Sárgalapok: Fekete Á. (21.p.), Bodó 55.p. illetve Kiss 17.p.

 

Rangadóhoz illő mérkőzést láthattak a szurkolók a nyíregyházi stadion műfüves pályáján. A mérkőzésen eldőlhetett az őszi elsőség sorsa, és el is dőlt.

Az élen álló csapatunk – egy ponttal a Tiszakanyár előtt – jól kezdte a találkozót. Az első félidő egyértelműen a Szparié volt. Elsősorban Dosso és Fekete Ádám megjátszásával zárultak az akciók, de nem sikerült gólt szerezni. Dosso tizenegyest is hibázott. A két ék mellett Farkas Marci volt különösen aktív, a jobb oldalon több akció is vele kezdődött.

A második játékrészben sem változott a játék képe, és Farkas meg is szerezte a vezetést Dosso ezúttal szélen ment el és jól centerezett, a két érkező játékosunkkal nem tudtak mit kezdeni a kanyári középső védők.Előbb az érkező Fekete csak beleért a labdába, de Farkas Marci már a kapuba fejelt. Hét perc múlva a meccsen végig aktív Perényi balról ívelt szabadrúgást a a kapu elé, amit amit Nánási Balázs bólintott a hálóba. Három perc múlva Dosso értékesítette (sokadik) helyzetét, középről lőtt, és a labda a jobbkapufáról a hálóba pattant.

A kanyáriak ekkor kezdték a meccset, és három percen belül Kóka révén szépítettek. A 77. percben Farkas Marcit állította ki a játékvezető. (A középpályásunk végig nagy harcot vívott a vendégek védőivel, és gyakran szabálytalankodtak vele szemben.)

A hátralévő időben mindkét oldalon akadtak nagy helyzetek, de már csak a vendégeknek sikerült gólt szerezni. A 91. percben született találat már nem befolyásolta a pontok sorsát. Így a Szpari II. már most őszi első. Ehhez honlapunk nevében is gratulálunk a csapatnak!