Elsők az ifik
A hétvégén Békéscsabán nyert 2-1-re az ifi A csapatunk, és a győzelemmel élre állt a tabellán a Szatke Zoltán edző által irányított együttes.
Békéscsaba UFC – Nyírsuli 1-2 (1-1)
U-19 I. osztályú Ifjúsági Labdarúgó bajnokság, 8. forduló
Nyírsuli: Gégény – Hokk Á., Nánási, Bodó, Orgován – Dósa (Ballai, 36.p.), Csáki (Tar 86.p.), Papp Á., Lakatos – Nagy D., Horváth (Hegyesi, 89.p.)
Edző: Szatke Zoltán
Gólszerző: Nagy D, Csáki büntetőből
Jók: Csáki, Nagy D., Nánási, Papp Á.
Szatke Zoltán: - Nagyon küzdelmes mérkőzésen a hazaiak szereztek vezetést, akik eddig megelőztek minket a tabellán. Sikerült kiegyenlíteni, és a második félidőben nagy csatában a három pontot is megszereztük. Nagyon nehéz mérkőzés volt, de mindenki nagyon jó hozzáállással focizott, aminek meg is lett az eredménye.
Az ifjúsági csapatunk a győzelemmel emgelőzte a tabellán a Békéscsabát, mivel ebben a fordulóban az eddig vezető fehérvári együttes döntetlent játszott így a fiataljaink őket is előzve vezetnek az ifjúsági NB I.-ben.
Szatke Zoltántól azt is megkérdeztük, előzetesen milyen szereplést vártak a csapattól?
- A Nyírsuli szakmai vezetése a tavalyi eredmények alapján alapvetően azt várta, hogy biztosan bent maradjunk. Ez azért nagyon fontos szakmailag, mert akkor a következő korosztályok is a legjobbakkal mérkőzhetnek, és a fejlődést ez biztosíthatja a számunkra.
A tavalyi csapatból hatan kiöregedtek, és új kerettel kezdtünk. Megbeszéltük a felkészülés kezdetén, hogy az kaphat több lehetőséget, aki az edzéseken és a meccseken is maximálisan teljesít. Szerencsére ezt megértették a játkosok.
A céljainkat is megbeszéltük velük. Ők egyértelműen kijelentették, hogy nem a bent maradás a céljuk, hanem az, hogy minél jobban szerepeljünk. Ennek nagyon örültem, mert játékosként se szerettem a langyos vizet, és a kispadon se szeretem. Most nyolc mérkőzés után hat győzelemmel vezetjük a tabellát.
U-19 I. osztályú Ifjúsági Labdarúgó bajnokság, 8. forduló
Nyírsuli: Gégény – Hokk Á., Nánási, Bodó, Orgován – Dósa (Ballai, 36.p.), Csáki (Tar 86.p.), Papp Á., Lakatos – Nagy D., Horváth (Hegyesi, 89.p.)
Edző: Szatke Zoltán
Gólszerző: Nagy D, Csáki büntetőből
Jók: Csáki, Nagy D., Nánási, Papp Á.
Szatke Zoltán: - Nagyon küzdelmes mérkőzésen a hazaiak szereztek vezetést, akik eddig megelőztek minket a tabellán. Sikerült kiegyenlíteni, és a második félidőben nagy csatában a három pontot is megszereztük. Nagyon nehéz mérkőzés volt, de mindenki nagyon jó hozzáállással focizott, aminek meg is lett az eredménye.
Az ifjúsági csapatunk a győzelemmel emgelőzte a tabellán a Békéscsabát, mivel ebben a fordulóban az eddig vezető fehérvári együttes döntetlent játszott így a fiataljaink őket is előzve vezetnek az ifjúsági NB I.-ben.
Szatke Zoltántól azt is megkérdeztük, előzetesen milyen szereplést vártak a csapattól?
- A Nyírsuli szakmai vezetése a tavalyi eredmények alapján alapvetően azt várta, hogy biztosan bent maradjunk. Ez azért nagyon fontos szakmailag, mert akkor a következő korosztályok is a legjobbakkal mérkőzhetnek, és a fejlődést ez biztosíthatja a számunkra.
A tavalyi csapatból hatan kiöregedtek, és új kerettel kezdtünk. Megbeszéltük a felkészülés kezdetén, hogy az kaphat több lehetőséget, aki az edzéseken és a meccseken is maximálisan teljesít. Szerencsére ezt megértették a játkosok.
A céljainkat is megbeszéltük velük. Ők egyértelműen kijelentették, hogy nem a bent maradás a céljuk, hanem az, hogy minél jobban szerepeljünk. Ennek nagyon örültem, mert játékosként se szerettem a langyos vizet, és a kispadon se szeretem. Most nyolc mérkőzés után hat győzelemmel vezetjük a tabellát.