Emlékezetes rangadó 1998-ban -2010.09.23.-

Szatke Zoltán felidézett egy emlékezetes rangadót, és a szombatiról is beszélt honlapunknak.

Az elmúlt másfél évtizedben alig akadt olyan Szpari -  DVTK meccs, amelyikről hiányzott volna. Most is ott lesz a rangadón, igaz ezúttal a kispadról, edzőként követi nyomon a játékot Szatke Zoltán.

 

- Melyik volt a legemlékezetesebb rangadó?

- Amikor 1998-ban feljutottunk, akkor ősszel itthon játszottunk a DVTK-val. Ha jól emlékszem az volt utolsó meccsünk itthon abban az évben. Nagyon hideg volt, a fordulóban több meccs el is maradt, fagyos pályán játszottunk. A Diósgyőr edzője Tornyi Barnabás volt, és nagyon erős csapatuk volt. Ott játszott például Egressy Gábor és Kuttor Attila is. Ők voltak az elsők a tabellán mikor idejöttek. Egy védelmi hibát Egressy kihasznált, kiugrott a megszerzett labdával és beverte. Aztán Kiss Gyuri a forduló góljával egyenlített. A második félidőben egy szögletet befejeltem a kapuba. Mondanom se kell teltház volt, és hatalmas bíztatást kaptunk, amikor vezetést szereztünk tombolt a közönség. A végén Baranyi góljával lett 3-1- nyilatkozta Szatke Zoltán.

 

- Szombaton ismét keleti rangadó következik.

- Igen, és szombaton is jó lenne nyerni Diósgyőrben. Igazi presztizs meccs lesz, most mindkét együttes esélyes a bajnoki cím megszerzésére. Mindenképpen győzni szeretnénk a rangadón.

 

- Szokás szerint a szurkolók közt is megindult a csata, a kornak megfelelően a virtuális világban, az interneten.

- Ez mindig így volt, a szurkolók erre a meccsre mindig kiemelten odafigyelnek.

 

- Most Bajzát Péter személye került fókuszba, mint ismert tavasszal még a szomszédvárban focizott. Mit fogsz neki tanácsolni?

- Ez a mérkőzés előtti üzengetés is hozzá tartozik a rangadókhoz. Ráadásul Peti jó formában van, hétről-hétre jobban focizik. Mindenképpen arra biztatjuk majd, hogy maradjon higgadt. Várható, hogy a nézőtérről és a pályáról is fogják provokálni, erre nem kell odafigyelnie, nem szabad kizökkennie a játékból. Ha ezektől függetleníti magát, akkor nyerő ember tud lenni.