Európa-bajnoki selejtezők a stadionban
Mint lapunk megtudta, labdarúgásban a férfi U-19-es korosztály Európa-bajnoki selejtezőinek egyik csoportkörét Nyíregyházán és Tiszaújvárosban rendezik meg. A csoport első helyezettje jut a tavaszi második selejtező körbe. Akkor hét négyes csoportból az első és a rendező ország kerül a nyolcas döntőbe.
Október 25-én 18.00 kerülne sorra a Szpari – ZTE bajnoki meccs is, ennek időpontja a nyíregyházi selejtezők maitt megváltozhat, az MLSZ Versenybizottságának döntésétől függően.
Mint ismert az idei évben Magyarország U-19-es válogatottja bronzérmes lett a csehországi kontinensviadalon. Sisa Tibor vezette csapat hosszú időn után először tudott korosztályos kontinensviadalon érmet szerezni.
Nyilvánvalóan a csehországi sikernek is köszönhető az, hogy az MLSZ rendezheti meg a jövő évi torna első selejtező köre egyik selejtező csoportjának küzdelmeit. A magyar szövetség választása Nyíregyházára és Tiszaújvárosra esett. A tornát október 20-25-e között bonyolítják le. Magyarország válogatottja mindhárom mérkőzését a nyíregyházi Városi Stadionban játssza majd. A többi meccset Tiszaújvárosban rendezik. A csapatokat Nyíregyházán szállásolják el, és a Tiszavasvári úton, a stadionban, a Tokaji út melletti pályán edzenek majd a válogatottak.
A csoport résztvevői:
Azerbajdzsán, Magyarország, San Marino, Skócia
Bartha László a Nyírsuli Kht. igazgatója beszámolt az előkészületekről is:
- A selejtezőt az MLSZ rendezi meg, Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata a pályákat ingyen biztosítja a szövetségnek. Cserében a mérkőzéseket a nyíregyházi szurkolók ingyen tekinthetik meg.
A stadion füvét nyáron is felújítottuk, de most egy újabb javítást eszközöltünk a két hetes szünetben. Száz négyzetméteren gyepszőnyeget cseréltünk, és a többi részen fűmagot vetettünk. Ezért a következő Honvéd elleni bajnoki meccsig nem lehet használni a centerpályát. Az edzőpályákra új kapukat és edzésekhez szükséges eszközöket –bólyákat, állítható sorfalakat- vásárolunk. Az új eszközök itt maradnak és a nyíregyházi utánpótlás csapatok használhatják majd a jövőben azokat.