Évzáró vacsora

A Tölgyes csárdában vasárnap este jó hangulatú évzáró vacsorával búcsúztatták sikerekben gazdag 2007-et játékosaink és a vezetők.
Vasárnap este jó hangulatú évzáró vacsorát tartott a Nyíregyháza Spartacus FC. A megjelenteket –játékosokat, szakvezetőket, a klub vezetőit alkalmazottait és a szponzorokat valamint családtagjaikat Karakó Ferenc ügyvezető igazgató köszöntötte.
Az évet Sziky Gyula, a klubunk többségi tulajdonosa értékelte. Felidézte az év első hónapjait, amikor két pont hátránnyal az FTC mögött elkezdte a csapat a tavaszi szezont, majd a sikereket, és az örökké emlékezetes bajnokavatót is. Beszélt a csapat őszi meneteléséről.
Emlékeztetett arra, hogy 2008. augusztusában lesz húsz éve, hogy megalakította néhány optimista barátjával és sok focizni akaró fiatallal a Hardwere FC-t, amely klub 2003 óta átvette és ápolja a Szpari örökét. Húsz év után megvalósult az álom, a nyíregyházi minőségi labdarúgást képviselve, az NB-II-ben bajnoki címet szerezve – ráadásul a Fradit megelőzve- saját jogán az élvonalban szerepelhet az 1988-ban alakult foci egylet.
Hozzátette, a legfontosabb cél, hogy az élvonalbeli tagság hosszútávon is biztos legyen. Azt akarja a klubvezetés és a szakvezetés, hogy a Nyíregyháza Spartacus a hazai foci egyik fellegvárává válhasson. Beszélt arról, hogy a jövőre már villanyfényben is focizhat a csapat. Elmondta a klubvezetői mindent megtesznek azért, hogy 2008-ban a villanyfény kigyúlására, a húsz éves jubileumra, a nyíregyházi minőségi labdarúgás nyolcvanadik évfordulójára, a stadion átadásának ötven éves születésnapjára méltóképpen emlékezhessünk. Az előkészületeket már elkezdték. Ennek a sorozatnak fontos része lehet a Nyíregyháza Spartacus háromszázadik élvonalbeli meccse.
A beszédét követően Sziky Gyula aranyérmeket akasztott a nyakába azoknak a segítőknek, akik az ünnepélyes átadáskor ugyan nem kaptak érmet, de sokat tettek a klub működéséért, a mindennapos munkájukkal. A játékosok és a szakvezetők 2007-es év emlékére egy DVD-t kaptak ajándékba, ami a Szpari idei sikereit eleveníti fel.