Ez lesz a 350. meccs az élvonalban -2010.03.31.-
Háromszázötvenedik meccsét játssza az élvonalban a Szpari, az ellenfél az örök rivális DVSC csapata lesz.
Nyíregyháza Spartacus FC – DVSC-TEVA
Soproni Liga, 21. forduló
Április 2. péntek 19:00
Vezeti: Szabó Zzolt, asszisztensek: Kispál Róbert, Butkai Zsolt
Nyíregyháza Városi Stadion
A Szpari háromszázötvenedik bajnoki meccsét játssza az élvonalban. Az elsőt 1980-ban a DVTK ellen játszotta teltház előtt, Kozma és Cséke góljaival 2-0-ra nyertünk.
Az ötvenedik meccset az Üllői úton játszottuk, és a hazaiak nyertek. A 150. meccs a BVSC pályán volt, ott 0-0 lett az eredmény.
A 250. találkozót Diósgyőrben játszottuk 2004. november 6-án és 1-0-ra nyertünk Vasas góljával.
A DVSC-vel tizenhétszer találkoztunk az élvonalban. Tízszer a DVSC, háromszor a Szpari nyert, a többi meccs iksz volt.
Hazai pályán háromszor nyertünk, háromszor döntetlen lett az eredmény és kétszer a vendégek vitték el a pontokat. A DVSC utoljára 2004. őszén Szentes Lázár vezetésével nyert Nyíregyházán (Dombi és Kerekes találatával 2-0-ra), most a mester a hazai kispadon ülve akar szerezni három pontot.
Szabó Zsolt legutóbb 2008-augusztusában fújta a sípot Szpari meccsen, akkor is a DVSC-vel játszottunk és 1-1 lett a vége.