Ezredesek: Cornaci vezeti a sort 1.rész

Az ősszel végig szereplő Cornaci vezeti a Szpari „játszott idő statisztikáját”, őt Lazereanu követi. Heten vannak, akik ezernél több percet töltöttek a pályán.
A tizenöt őszi bajnokin hét játékosunk töltött ezernél több percet a pályán.

A Szpari őszi bajnoki meccsein Cladio Cornaci végig pályán volt, ő töltötte a legtöbb időt a csapatban, 1350 percet. Ez a tavaszt is számolva már a huszonegyedik bajnoki mérkőzése zsinórban. Mindig a balhátvéd posztján szerepelt.
A ZTE ellen (11. forduló) a hetvenedik percben jobb oldali szabadrúgásból ő rúgta az egyenlítő gólt, majd Vukadinovic nyolc perc múlva a győztes találatot is megszerezte.

Filip Lazareanu a második, ő tizennégy meccsen védett végig, azaz 1260 percet töltött a kapuban. A Győr elleni hazai mérkőzésről hiányzott, a halasztott találkozón azért nem szerepelhetett, mert az első forduló eredeti játéknapján még nem volt a Szpari igazolt játékosa. Az ezután következő kilenc meccsen végig a pályán volt. Ez a sorozata a harmadik leghosszabb az ősszel.

Ivan Zaleh tizennégy bajnokin szerepelt, ő 1215 percet játszott ősszel. Az első nyolc meccsen végig pályán volt, a kilencedik fordulóban a DVSC ellen három sárga lap miatt hiányzott. Az ezután következő meccseken is mindig kezdő volt, de a Kaposvár ellen a szünetben lecserélték. Legtöbbször jobbhátvédként játszott, kétszer az MTK és a Kaposvár elleni középső védő poszton szerepelt.
Az Újpest ellen –ahol tavasszal szerepelt- szerezte a gólját, ezzel egyenlítettünk az 51. percben, de a lilák a 80. percben ismét megszerezték a vezetést és nyertek.

Hegedüs Tibor tizenhárom mérkőzésen 1135 percet töltött a pályán, tizenkettőn kilencven percet. Az első tíz mérkőzésen végig ott volt. Ezzel a sorozatával ő a második Cornaci 15 meccses őszi sorozatához képest. A ZTE elleni meccsről hiányzott először, mert besárgult. A tizenegyedik fordulótól ismét folyamatosan pályán volt, de a Honvéd elleni találkozón az 55. percben sérülése miatt le kellett cserélni, ezért az utolsó bajnokin sem léphetett pályára.
Belső középpályásként, „szürőként” szerepelt a legtöbbször. Pakson mérkőzés közben kellett a védelem közepére visszalépnie, és a Győr ellen ezen a poszton kezdett.
A Győr elleni a 44. percben gólt szerzett (ezzel nyertünk 1-0-ra), ez az első élvonalbeli találata. A Kaposvár elleni mérkőzésen ötvenedszer szerepelt az élvonalban.

Zabos Attila, Bagoly Gábor és Ambrusz Árpád is átlépte az ezres határt, a következő részben az ő statisztikájukat ismertetjük.