Fel kell törni az ellenfél védelmét
A paksi csapathoz képest két ponton változik a kezdő vasárnap este a ZTE ellen, Stojkov lesz Apostu ékpárja, és Illyés véd. Nyíregyháza - Spartacus - szpari.hu
Révész Attila klubmenedzsert kérdeztük a vasárnapi mérkőzésről.
- Az elmúlt évi találkozón a Zalaegerszeg lényegesen esélyesebb volt tőlünk. A játékosállományuk is jobb volt, és meghatározó csapatnak számítanak az élvonalban, mi újoncokként fogadtuk őket. Most látszik mennyit változik a világ egy év alatt. Most előbbre vagyunk a tabellán, illetve egyre inkább úgy érkeznek a csapatok Nyíregyházára, hogy óvatosan kezdik a mérkőzést. Ehhez választják a taktikájukat is. Ugyanakkor a ZTE sokkal jobb játékerőt képvisel, mint azt a tabellán elfoglalt helyük mutatja. Az edzőváltás után visszakerült több játékosuk is a kezdőbe, így például Waltner és Davidov is, velük erősebb a csapatuk.
Várhatóan a kontrákra fognak játszani, nekünk egy komoly védőfalat kell majd feltörnünk. Ehhez sokat kell változtatni a helyüket a játékosainknak. De a védekezésre is figyelnünk kell, mert Waltner és Meye személyében két életveszélyes csatáruk is van.
Nehéz mérkőzés lesz, az ilyen masszív védelem ellen még nincs elég gyakorlatunk. Természetesen a kiindulási pont a három pont megszerzése, ezzel az eddigi szereplésünket, és a helyünket a táblázaton, megerősíthetnénk.
Várható összeállítás: Illyés – Perényi, Mboussi, Goia, Cornaci – Miskolczi, Zabos, Bárányos, Ramos – Stojkov, Apostu