Felkészülés a rajtra

Szerdán Kispesten játszik előkészületi meccset a Szpari, szombaton a stadionban az Arad ellen kerül sor a bajnoki főpróbára.

A héten lezárul a Nyíregyháza Spartacus előkészületi mérkőzéseinek a sora.

Szerdán 17.30-kor Kispesten játszik a csapat, az Intertotó Kupában érdekelt házigazdával mérkőzünk meg.

Július 19-én szombaton 18 órakor az UTE Arad lesz a Szpari ellenfele, a mérkőzést a nyíregyházi Városi Stadionban rendezik. Az Arad a 2007-2008-as bajnokságban a román első ligában szerepelt, de utolsó előttiként kiestek az élvonalból.

Július 26-án szombaton 20 órakor Újpesten szerepel a Szpari a Soproni Liga rajtján.

 

A csapatunk ma délelőtti edzésén Illyés – Miskolczi, Goia, Mboussi, Perényi, Belényesi, Zabos, Minczér, Ramos, Lippai, Dosso játszott egy csapatban. A másik tizenegy: Lazareanu – Zaleh, Ambrusz, Odrobéna, Cornaci, Simon, Úr, Hegedüs, Iambor, Fabinho, Apostu

 

Rossz hír, hogy az edzés végén Sindou Dosso izomsérülést szenvedett. Emiatt szerdán valószínűleg nem játszhat, hogy mi a pontos diagnózis, és meddig tart a gyógyulás, az csak műszeres orvosi vizsgálat után derül majd ki.

Ivan Zaleh a felkészülés alatt egy izomsérülés miatt hosszabb ideig könnyített munkát végzett, még nem tökéletes az erő állapota. Ambrusz Árpád és Cornaci Claudio hasonló helyzetben vannak, nekik a tavaszi sérülésük miatt, még most sem százszázalékos az erőállapotuk. (Mint ismert Cladio porcműtéten esett át tavasszal, Ambrusz Árpinak a korábbi vállsérülése újult ki.)

 

Iambor – bal lábas szélső játékos- visszaérkezett próbajátékra Romániából. A brazil Fabinho Oliviera 1983-as születésű csatár, eddig Pápán szerepelt, most próbajátékra érkezett Nyíregyházára.