Felmentették Mboussit -2009.11.24.-
Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága ma tárgyalta Mboussi kiállításának ügyét, a játékost felmentette a testület, két klubvezetőnket viszont megbüntette.
Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága ma tárgyalta Mboussi kiállításának ügyét. Mint ismert a játékosnak a Nyíregyháza Spartacus – ZTE Soproni Liga mérkőzés játékvezetője Bognár Tamás a 45. percben piros lapot mutatott fel.
A Fegyelmi Bizottság nagyon ritkán alkalmazott határozatot hozott: Mboussit felmentették a fegyelmi eljárás alól. Ez azt jelenti, hogy a kiállítás után nem jár eltiltás! (Mint ismert, korábban az esetek döntő többségében a kiállítás után automatikusan járt legalább egy mérkőzésre szóló eltiltás.)
A mérkőzés 45. vagy inkább 46. percében szögletrúgást végeztünk el. A beívelésre az ötös vonalában álló Dosso ugrott fel. A gólvonalról a vendégkapus futott ki a labdára, míg a vendégek védője Todorovic a tizenegyes pont magasságából futott vissza a beívelésre. Ekkor ütközött a három játékos, nagyjából az ötös vonala előtt, a felvételek tanúsága szerint nagy valószínűséggel a vendég kapus és védő ütközött olyannyira, hogy Todorovic előbb térdre rogyott, majd a földre esett, és a kapus is a földön maradt. Ezt követően a vendég védők azonnal a csatárunkat Dossot kezdték lökdösni. A beívelést követően a kapunk felé vissza induló- Mboussi is visszafutott a lökdösődőkhöz és beszállt a dulakodásba. A játékvezető végül neki mutatott fel piros lapot. A jegyzőkönyv tanúsága szerint azért, mert lekönyökölte Todorovic-ot.
Klubunk jogi képviselője a Fegyelmi Bizottságot kérte, hogy tekintsék meg a videofelvételt. A kérésnek helyt adva döntött úgy a bizottság, hogy Mboussit felmenti.
Ugyanakkor a Fegyelmi Bizottság két klubvezetőnket is megbüntette.
A szünetben az öltözőfolyosón a kiállítás miatt sportszerűtlenül reklamáló vezetők, a klubtulajdonos Sziky Gyula, és a klubigazgató Banka Zsolt egyaránt százezer forintos pénzbüntetést kaptak.