Fényárban fogadjuk a Diósgyőrt

Jövő héten szombaton a Szpari az egyik legrégebbi riválisát a DVTK együttesét fogadja a Soproni Liga 23. fordulójában.
Szurkolóink ezen a tavaszon ritkán láthatják itthon a kedvenceinket. A hét meccsből egy, a Sopron elleni elmaradt, az első hazai találkozót a Tatabánya ellen zárt kapuk mögött játszották. Így érthető, hogy a szparistáknak a Diósgyőr elleni rangadó lesz a tavasz meccse.

Klubunknál nagy a készülődés a DVTK elleni találkozóra, tudtuk meg Banka Zsolt klubigazgatótól.
-Első alkalom, hogy teljes fényerővel, több mint 1200 lux-szal világítanak majd a reflektorok, és ráadásul egy keleti rangadót láthatunk. Várhatóan nagyon sok nyíregyházi és szabolcs-szatmár-beregi ember lesz kíváncsi az első igazi villanyfényes mérkőzésünkre, a vendégekkel is sok szimpatizáns érkezhet. Minden vonatkozásban felkészülünk a nézőink fogadására. A szükséges biztonsági ellenőrzéseken túl a szokásosnál is tüzetesebben vizsgáljuk a belépőket. Ez rövidebb-hosszabb várakozással is járhat, az ezzel járó kellemtelenségekért előre is elnézést kérünk a bérleteseinktől és a tisztességesen fizető nézőinktől- mondta Banka Zsolt.

A klubvezető a döntést is megindokolta. Elmondta: az idén tetemesen megnövekedtek a kiadások. Az egyesületünket több súlyos pénzbírsággal is büntették. Az is anyagi hátrányt jelent a klubnak, hogy az NB-III-as mérkőzéseit nem játszhatja Rakamazon. Miközben növekednek a kiadások, az egyesület jegyeladásból származó bevételi csökkentek az előző bajnoki évhez képest. Legutóbb a Paks elleni hazai mérkőzésre 1500-2000 néző érkezett úgy, hogy nem váltott jegyet és bérlettel sem rendelkezett. Ez abból a sajátosságból adódik, hogy a Városi Stadion több funkciós intézmény, így egy-egy bajnokira nem lehet hermetikusan lezárni. Emiatt, kísérletként a lelátókra való feljutást szigorítják meg az április 12-i mérkőzésen.
A bérletesek -beleértve a VIP, az ajándék és a piros-kék bérleteket is- csak a főbejáratnál -új lelátó- érkezhetnek a pályára. Itt a bérlet azonosítása után a meccsre való belepésre jogosító megkülönböztető jelzést kapnak az állandó nézők. Így kívánja az illegális bérletesek bejutását megakadályozni a rendezőség. Ezért a bérleteseknek érdemes a szokásosnál hamarabb elindulni.
-A szigorítások miatt szurkolóink megértését kérjük, ez a csapat és a klub érdeke, egyben a bérletért fizető látogatóink védelmét is jelenti- mondta a szpari-hu-nak a klubvezető.

A Diósgyőr elleni mérkőzésre egyedi jegyeket készíttet a klub. A jegytulajdonosok mielőtt a lelátót bármilyen célból elhagyják – és oda még vissza akarnak térni-, szintén megkülönböztető jelzést kapnak majd.

A DVTK elleni meccs előtt a főpénztár –új lelátó felől- 10 órakor nyit. A beléptetés 16.00-kor kezdődik. A honlapunkon a jövő héten rendszeresen adunk információt a mérkőzéssel kapcsolatos hírekről.