Filip Lazareanu távozik

Klubmenedzserünk folyamatosan tárgyalt a kapussal az elmúlt hetekben, de nem tudtak egyezségre jutni, így Filip Lazareanu távozik.
Révész Attila klubmenedzser a szpari.hu-nak elmondta, hetek óta egyeztetnek Filip Lazareanu-val a szerződése meghosszabbításáról. A klub három évre szóló ajánlatot tett a hálóőrnek. A kapus elfogadta volna a szerződést, de csak úgy, hogy másfél évre ír alá.

- Mi az igazolásoknál már nem csak a tavaszra, de a 2008-2009-es bajnokságra, és a távolabbi jövőre is gondolunk- mondta Révész Attila klubmenedzser. Nem akarunk rövidtávú szerződéseket. Ezért nem fogadtuk el a játékos által megfogalmazott feltételt. Ráadásul az összeg amit másfélévre fizetnünk kellett volna, túl sok. A kapus posztra vannak lehetséges jelöltek, akkor inkább csatár igazolásra költünk többet.
Azt hiszem nem kell bizonygatnom, hogy elégedett voltam a kapussal, és kedveltem Filipet. Sajnálom, hogy elmegy. Ugyanakkor azt gondolom, amennyivel mi tartozunk neki az ebben a félévben nyújtott teljesítményéért, annyival tartozik ő is nekünk. Itt bizonyította mit tud, itt lett ismert kapus, akit más klubok is megkerestek. Azt megértem, hogy ő a saját érdekei szerint dönt, és az alapján fogalmazza meg elvárásait, de mi is pont ugyanezt tesszük.

- Milyen igazolások várhatóak?
- Továbbra is teljes gőzzel dolgozunk az erősítések érdekében. Naponta utazunk külföldre is, hogy játékosokkal tárgyaljunk. A szurkolóink türelmét kérem, csak akkor szólalok meg, ha egy-egy igazolási ügyet lezártunk. Korábban néhány labdarúgó leigazolását különböző helyeken megszellőztettük-megszellőztették, és azóta a megnevezett játékosok elvárásai is változtak. Még egyszer hangsúlyoznám, hogy hosszabb távra tervezünk. Nem az a fontos, hogy a bajnokság végére néhány helyezéssel feljebb legyünk a tabellán. A célunk, hogy hosszútávon az élvonalban szereplő csapatot alapozzunk most meg.