Focival tanult meg járni
A középpályán rengeteg labdát szerző kameruni, Mboussi Simplice-ről (ejtsd: Buszi Szemplisz) tudhatnak meg több érdekes információt olvasóink.
Az elefántcsontparti Sindou Dosso után egy újabb afrikai légióssal folytatjuk a Szpari téli szerzeményeinek bemutatását. Ezúttal a Spartacus mindkét idegenbeli tavaszi bajnokiját végigjátszó, a középpályán rengeteg labdát szerző kameruni, Mboussi Simplice-ről (ejtsd: Buszi Szemplisz) tudhatnak meg több érdekes információt olvasóink.
- Mikor ismerkedtél meg a labdarúgással?
- Mikor még nagyon pici voltam, akkor az egészségproblémám leküzdése miatt édesapámtól kaptam egy labdát, aminek segítségével – a labda kergetésének köszönhetően - végre elkezdtem járni. Így nagyon fiatalon ismerkedtem meg a focival, amely játéknak az egészségemen kívül is rengeteget köszönhetek.
- Igazolt játékos mikor lettél?
- Tizenhat évesen hazámban, a Pelikan nevű fociiskolában lettem igazolt játékos, majd nem sokkal később már a Jeunesse de douaha-ban rúgtam a labdát. Aztán igen fiatalon átjöttem Európába szerencsét próbálni. Először Olaszországba, a másodosztályú Ternana-nál töltöttem el egy évet, majd a svájci bajnokságban szereplő Bellinzone csapatának voltam a játékosa.
- Majd következett Nyíregyháza?
- Nem egészen. Előbb ugyanis visszautaztam Olaszországba, ahol az első osztályú Catania-nál végig dolgoztam a felkészülést. Sikerült jó benyomást tennem a vezetőkre, több edzőmérkőzésen is szerepet kaptam, ám az egyik ilyen barátságos találkozón megsérültem, ezért kútba esett az olasz szerződés. Pár hónapos – a sérülésem miatti - pihenést követően jöttem ide Nyíregyházára. Ahol nagyon jól érzem magam.
- A Szparinál védekező középpályásként számítanak rád. Ez a valódi posztod?
- Valóban, Nyíregyházán labdaszerző középpályást játszom, ám középhátvédként, a védelem közepén érzem a legjobban magam, az az igazi posztom. Persze a Szparinál játszott pozícióban is remekül érzem magam, különben is azt vallom, hogy mindegy milyen poszton játszom, mindig a maximumot kell nyújtanom. Ahova a szakvezetés rak, ott igyekszem kihozni magamból a legtöbbet!
- Mi a véleményed a Soproni Ligáról?
Egyenlőre nem sok mindent tudok mondani az NB I-ről. Még túl kevés időt töltöttem itt ahhoz, hogy véleményt alkothassak a magyar élvonalról. Erre a kérdésre pár hét múlva tudnék választ adni.
- Mikor ismerkedtél meg a labdarúgással?
- Mikor még nagyon pici voltam, akkor az egészségproblémám leküzdése miatt édesapámtól kaptam egy labdát, aminek segítségével – a labda kergetésének köszönhetően - végre elkezdtem járni. Így nagyon fiatalon ismerkedtem meg a focival, amely játéknak az egészségemen kívül is rengeteget köszönhetek.
- Igazolt játékos mikor lettél?
- Tizenhat évesen hazámban, a Pelikan nevű fociiskolában lettem igazolt játékos, majd nem sokkal később már a Jeunesse de douaha-ban rúgtam a labdát. Aztán igen fiatalon átjöttem Európába szerencsét próbálni. Először Olaszországba, a másodosztályú Ternana-nál töltöttem el egy évet, majd a svájci bajnokságban szereplő Bellinzone csapatának voltam a játékosa.
- Majd következett Nyíregyháza?
- Nem egészen. Előbb ugyanis visszautaztam Olaszországba, ahol az első osztályú Catania-nál végig dolgoztam a felkészülést. Sikerült jó benyomást tennem a vezetőkre, több edzőmérkőzésen is szerepet kaptam, ám az egyik ilyen barátságos találkozón megsérültem, ezért kútba esett az olasz szerződés. Pár hónapos – a sérülésem miatti - pihenést követően jöttem ide Nyíregyházára. Ahol nagyon jól érzem magam.
- A Szparinál védekező középpályásként számítanak rád. Ez a valódi posztod?
- Valóban, Nyíregyházán labdaszerző középpályást játszom, ám középhátvédként, a védelem közepén érzem a legjobban magam, az az igazi posztom. Persze a Szparinál játszott pozícióban is remekül érzem magam, különben is azt vallom, hogy mindegy milyen poszton játszom, mindig a maximumot kell nyújtanom. Ahova a szakvezetés rak, ott igyekszem kihozni magamból a legtöbbet!
- Mi a véleményed a Soproni Ligáról?
Egyenlőre nem sok mindent tudok mondani az NB I-ről. Még túl kevés időt töltöttem itt ahhoz, hogy véleményt alkothassak a magyar élvonalról. Erre a kérdésre pár hét múlva tudnék választ adni.