Folytatása következik

A klubvezetése ma az ultracsoportokkal tárgyalt a kapcsolatok helyreállításáról. A megbeszélés várhatóan a jövő hét végén, a megegyezés reményében folytatódik.

Ma este hatkor a Nyíregyháza Spartacus FC vezetése az ultra csoportok küldötteivel tárgyalt a klub épületben. Mint ismert tavasszal az ultrák több okra hivatkozva szüneteltették a mérkőzések látogatását. A klub vezetése az új idényre való felkészülés előtt megbeszélésre hívta a három nyíregyházi ultracsoport vezetőit. A mai megbeszélésen a Keleti Front és az Elit képviseltette magát. A Mastiffs tagjai a távolmaradás mellett döntöttek.

A klubvezetést Sziky Gyula, Karakó Ferenc és Banka Zsolt képviselte.

 

Karakó Ferenc ügyvezető arra kérte a jelenlévőket, hogy a jelenről és a jövőről vitázzanak, a múltban történtekről, és a megegyezésre törekedjen mindkét fél.

A klubvezetés nevében azt kérte az ultracsoportoktól, hogy tevékenységükkel a mérkőzéseken ne sértsék meg az MLSZ szabályait.

Sziky Gyula azt emelte ki, hogy mindig az ultracsoportok a klub legközelebbi támogatói, akik az utolsókig kitartanak a csapat mellett. Ezért nem tudja értelmezni, hogy kedvenc csapatuk vagy egy-egy labdarúgót ellen fordulnak. Kifejezte szándékát, hogy az ultrák kéréseit meghallgatják, és amiben lehet a megoldást is megtalálják.

 

Az ultracsoportok képviselői több sérelmüket is felvetették. Kritikát fogalmaztak meg a mérkőzéseken közreműködő biztonsági szolgálat tavaszi tevékenysége kapcsán, különös tekintettel a Győr elleni mérkőzésen történtekre.

Megfogalmaztak több a rendezéssel kapcsolatos kisebb észrevételt is, többek közt kifogásolták, hogy a egy-két éves gyermekeknek is jegyet kell váltani vagy például babakocsival nem lehet bejutni a kanyarba.

Az ultrák gyorsabb és szélesebb körű információt várnak a klub honlapján. Kifogásolták, hogy nincsenek információik a következő bajnoki évről. Érdemi párbeszédet várnak a fórumon felvetett témákban.

Szót emeltek a hatékonyabb klub-marketing mellett, megemlítve az ajándék és emléktárgyak árusítását, és a szponzorok megszerzését is.

 

A klubvezetés és az ultrák képviselői a biztonsági szolgálatot ért kritikákkal kapcsolatban egyetértettek abban, hogy azt a szolgálat képviselőinek jelenlétében, velük közösen kell űjra megvitatni.

 

Sziky Gyula a kérdésekre válaszolva elmondta, hogy a célkitűzés erre a bajnoki évre továbbra is a hosszú távú élvonalbeli tagság megalapozása. Kifejezte reményét, hogy az új szakvezető Szentes Lázár tevékenységével ez a cél teljesíthető. Elmondta, négy-öt ponton megerősítésre szorul a csapat, de nevekről még nem beszélt., mert még folynak a tárgyalások és az új szakvezető csak szerdán kezd dolgozni. Szakmai kérdésekben a vezetőedző egyedül fog dönteni. Azt is megtudhatták a jelenlévők, hogy a most lezárult bajnoki szezonban háromszázmillió forintból gazdálkodott a klub, a minimálisan szükséges összeg is legalább 250 millió forint.

A klub kommunikációs és marketing tevékenységéről elmondta Sziky Gyula, hogy annak jobbítására további forrásokra is szükség van, de ez nem vonható el a szakmai munkára fordított pénzből.

 

Az ultrák képviselői a megbeszélés végén elmondták, hogy az elhangzottakat továbbítják a az ultracsoportok tagjainak. A tagság hozhat döntéseket. A tárgyalás azzal zárult, hogy az álláspontok közeledtek, és a megbeszélés – várhatóan a jövő hét végén- folytatódik.