Frissíteni kell -2009. 12. 07.-

Az egész ősz kudarcára és keserűségére akartak válaszolni a fiúk, és ez most sikerült is nekik- mondta Brekk János.

Brekk János:

- Mielőtt bármit is mondanék, azt tudni kell, hogy most is Szentes Lázár készítette fel a csapatot, bár a betegsége miatt nem tudott eljönni Diósgyőrbe. A szakmai stáb teljes összhangban dolgozik.

A mérkőzésről elmondható: csapatunkat megnyugtatta a második percben szerzett gól. Már vezettünk 2-0-ra amikor a hazai kapust kiállították, ez a két esemény döntően meghatározta a mérkőzés alakulását. Úgy látom, hogy most az egész ősz kudarcára és keserűségére akartak válaszolni a fiúk, és ez most sikerült is nekik. Az mindenképpen jó, hogy így fejezzük be ezt az őszt. Több van ebben a csapatban, mint amit eddig nyújtott, de az önbizalom hiány miatt ezt nem tudtuk bizonyítani. Emellett azt is látni kell, hogy meg kell erősíteni a csapatot. Vannak értékes labdarúgóink, Nánási, Varga és Batizi-Pócsi is jól teljesített, de csak a fiatalokkal nem tudjuk megoldani a tavasszal ránk váró feladatokat.

Úgy tapasztaltam, hogy nem a szakmai munkával volt gond. Mindenképpen kellenek új emberek a keretbe, hogy feledtessük az őszi teljesítményt. Sok kudarc ért minket egész évben. Ezért is kell frissíteni. Jó esélyt látok arra, hogy bent maradjunk az élvonalban, de ehhez meg kell újulnia mindenkinek. Az edző váltássál semmit sem oldanánk meg. Erősítésekre mindenképpen szükség van. Az átigazolásoknál sokat hibáztunk, ezt most el kell kerülni, akkor sikeresek leszünk.