Gólok, lapok, számok (2. forduló után)

A háromszázadik mérkőzésen megszületett a háromszázadik gól, Cornaci fejelte. Shevel is bemutatkozott a csapatban.

Az idény első gólját Cornaci Cladio szerezte. Tavaly  Montvai lőtte az első gólt a bajnokságban. Cladio a 2006-2007-es bajnoki évben is az első meccsen szerzett gólt (fejelte), aztán tavaszi idénynyitón Orosházán is ő talált be először, ekkor jobb oldali szabadrúgásból szerezte a találatot. Cladio a tavalyi bajnokágban két gólt jegyzett. Egyet szabadrúgásból –hasonló szituációból, mint Orosházán- itthon a Zalaegerszegnek lőtt, ezzel egyenlítettünk. A másik gólját Fehérváron szerezte, Lippai szöglete után Hegedüs lefejelt labdáját rúgta a kapuba, és ezzel szépített 2-1-re. Cladionak ez volt a hetedik gólja a Szpariban bajnoki meccsen. Ő szerezte a Spartacus háromszázadik gólját. Az első Kozma József (DVTK-nak itthon, végeredmény 2-0, a századikat  Halász István a Haladásnak, idegenben, a végeredmény 1-2, a kétszázadikat Kondora József érte el, a Diósgyőr ellen hazai pályán, 2-0-ás meccsen.

A gólpasszt Miskolczi László adta.

 

Újabb három játékos sárgult be: Cornaci Cladio, Zabos Attila, Lippai Ákos és Sindou Dosso már kettőnél tart.

 

A két találkozón tizenhét játékos szerepelt, közülük tizenöten voltak valamelyik meccsen a kezdőben. Hegedüs és Shevel csereként szerepelt. Jurij Shevel először játszott a Spartacusban bajnoki és tétmeccsen, és a magyar élvonalban is most mutatkozott be. Mindkét meccset végig játszotta: Goia, Mboussi, Cornaci, Miskolczi, Lippai, Dosso.

Dosso az utóbbi tizenkét bajnoki mindegyikén szerepelt, Zabos 11 egymást követő bajnokin is pályára lépett. Dosso négyszer egymás után csere nélkül pályán volt, 360 percnél tart.