Gólok, lapok, számok (3. forduló után)

A Szpari a kétszázhetvenedik NB-I-es bajnokiján a hetvenedik győzelmét szerezte a REAC elleni első élvonalbeli meccsén.
Tovább gyarapodott a góllövőink száma. Lippai Ákos ismét egy nagyon szép találattal iratkozott fel az élvonalbeli gólgyártók listájára. Bagoly Gabi szintén szép fejessel talált a kapuba. Ő első gólját szerezte azóta, hogy januárban visszajött a nevelő egyesületéhez. Szpari mezben ez volt az első élvonalbeli találata is. A gólpasszok Moldovan Tibi és Lippai Ákos nevéhez fűződnek.

Góllövőlista:
Egy gólos: Bagoly Gábor, Lippai Ákos, Montvai Tibor

A REAC elleni találkozón is két sárga lapot kaptak játékosaink. Bagoly Gabinak ez már a második, és a következő után pihenőre kényszerül. Vukadinovics is besárgult.

Sárgalapok:
Két sárga: Bagoly Gábor
Egy sárga: Montvai Tibor, Vukadinovics Dejan.

A Szparinak ez volt kétszázhetvenedik élvonalbeli meccse és hetvenedik győzelme. Lippai a 267-ik, Bagoly a 268-ik gólt szerezte az összesítésben. A korábbi kilenc NB-I-es idényben még soha nem sikerült az első és a második mérkőzésen is nyerni. A csapat két győzelem után 3-0-s gólkülönbséggel az ötödik a tabellán.

A Szpari mindkét fordulóban ugyanazzal a tizeneggyel kezdett. Közülük heten - Ambrusz, Bagoly, Cornaci, Hegedüs, Lazareanu, Lippai, Zaleh- mindkét találkozót végigjátszották, Montvai és Zabos egy-egy meccset játszott végig. A két eddigi meccsen tizenöt játékosunk kapott lehetőséget. Filip az eddigi 180 percben nem kapott gólt.

Lippai Ákos zsinórban a 26 bajnoki találkozón is játszott. Ambrusz Árpi a kilencedik egymást követő bajnokin is végig szerepelt, már 810 percnél tart. Cornaci a nyomában maradt (8 meccs, 720 perc.)
A városi stadionban most mutatkozott be először Lazareanu, Zaleh, Sava és Moldovan.