Gólok, lapok, számok a 16. forduló után -2010.03.02-

Az idei első gólunkat Struhar szerezte, de Kovacevic is góllal debütált a Szpariban.

A háromszáznegyvenötödik élvonalbeli meccsét játszotta a Spartacus vasárnap Angyalföldön. A csapat több, mint egy év után nyert újra idegenben a Soproni Liga küzdelmeiben. Az ezt megelőző vendég sikert 2008. november 1-én Győrben értük el (0-1).

A százhetven élvonalbeli idegenben játszott találkozón csak ritkán rúgtunk három gólt. Mindenképpen az élre kívánkozik a Csepelen 1984-ben elért 0-3-as siker. 2005-ben Békéscsabán 1-1-ről nyertünk 1-3-ra. Kétszer 3-3-as döntetlent játszottunk idegenben, 1999-ben a III. kerületben és 2004-ben Újpesten is.

A vasárnapi eredmény a 2-3 több okból is egyedi, ilyen eredményünk még nem volt idegenben, 2-0-ról eddig még nem tudtunk fordítani és mindhárom találat pontrúgásból esett.

Ketten iratkoztak fel a házi góllövőlistára Struhar Peter és Kovaæeviæ Zil (Zeljko) is góllal debütált a Szpariban.

Miskolczi László két gólpasszal is hozzájárult a győzelemhez, és az egyenlítő találat is az ő szabadrúgásából született.

 

Házi góllövőlista

8 gólos: Homma Kazuo

3 gólos: Andorka Péter

2 gólos: Dosso Sindou, Pákolicz Dávid

1 gólos: Bogdanoviæ Igor, Goia Cosmin, Kovaæeviæ Zeljko, Miskolczi László, Struhar Peter

Házi gólpasszlista:

5 Bogdanoviæ Igor

3 Andorka Péter, Miskolczi László

2 Homma Kazuo

1 Kiss Zoltán, Lakatos István

 

A Vasas elleni meccsen Balbinot Diego kapott sárga lapot. Zabos letöltötte az iltáltást, így eltittunk nincs.

 

Piros lapok:

2 Mboussi Yves Simplice

1 Cornaci Claudio, Goia Cosmin, Kiss Zoltán

Sárga lapok:

5 Goia Cosmin, Miskolczi László (eltiltásuk letöltve), Zabos Attila

2 Homma Kazuo, Kiss Zoltán, Mboussi Yves, Minczér Tibor, Nánási Balázs

1 Ambrusz Árpád, Andorka Péter, Balbinot Diego, Batizi-Pócsi Balázs, Kovács Zoltán, Vojinoviæ Drasko

 

Eddig harmincöt játékosunk lépett pályára az idei tizenhat Soproni Liga mérkőzésen. Egyedül Homma szerepelt az összes bajnokin. A legtöbb időt – 1358 percet- is ö töltöte a pályán.

Heten először játszottak a csapatunkban Abdelali, Balbinot, Bouguerra, Davidov, Kovaæeviæ, Ovsiyenko, Struhar. Közülük csak Davidov szerepelt már korábban is a Soproni Ligában, a többiek most mutatkoztak be.