Gólok, lapok, számok a 17. forduló után
Granát Balázs góllal és gólpasszal ünnepelte huszonötödik élvonalbeli meccsét, Szilágyi vezeti a házi góllövőlistát, Lippai a kanadai tabellát.
A Tatabánya elleni öt gólos győzelemmel visszaelőztük a Kaposváron vereséget szenvedő Fehérvárt, ismét nyolcadik a Szpari. A tabellán hetedik ZTE még pénteken 4-1-re verte az Újpestet és így tartja öt pontos előnyét.
A Szpari tizenhét gólt szerzett a bajnokságban, szerzett gólok számában leelőztük Rákospalotát és Tatabányát. A legtöbb gólt az MTK rúgta (39). (A tabellán a Sopron törlése után nem valós gólok is fognak szerepelni, minden csapat góljainak száma -abban a fordulóban amikor szabadnapos- hárommal növekszik.)
Tizenkilenc gólt kaptunk eddig. A forduló során ismét visszaállt a korábbi állapot, csak az MTK kapott ennél kevesebbet (15). Igaz a DVSC és a Honvéd is 19 kapott gólnál tart. A legtöbb gólt (35) a tatabányaiak kapták.
A góllövőlistánkat három találattal Szilágyi Norbert vezeti, aki a Tatabánya ellen a második gólt szerezte, tizenkét méterről bombázott a kapu közepébe. A gólpasszlistára is feliratkozott az első találatot ő készítette elő.
Granát Balázs huszonötödik élvonalbeli meccsét játszotta, és az elsőt piros-kékben. Ennek tiszteletére ő rúgta az első gólt – mellel maga elé vette a labdát, majd a tizenhatos vonaláról a kapuba jobb alsó sarkába bombázott-, a harmadik gólt Balázs bal oldali szögletrúgásából fejelte Bagoly Gabi. Bagoly második gólját jegyzi ebben a bajnokságban, akárcsak Lippai Ákos.
Lippai Ákos értékesítette a büntetőt (negyedik találat), amit Dosso harcolt ki, a második gólnál –bár nem számít gólpassznak- Ákos adta be a labdát, amit Silva pontatlanul vett át, és így lett jó Szilágyinak.
Dosso a kiharcolt büntető után gólt fejelt, Ramos beadását fejelte le a földre, és az onnan pattant a hálóba. Ez volt első gólja magyar bajnokin, és a Szpariban is.
Welton Silva kapott sárga lapot.
Göllövőlista:
Három gól: Szilágyi Norbert
Két gól: Montvai Tibor (kölcsönbe távozott tavasszal), Bagoly Gábor, Lippai Ákos
Egy gól: Cornaci Cladio, Dosso Sindou, Granát Balázs, Hegedüs Tibor, Menougong George, Miskolczi László, Vukadinovic Dejan, Zaleh Ivan
Három gólpassz: Lippai Ákos
Két gólpassz: Miskolczi László
Egy gólpassz: Bagoly Gábor, Granát Balázs, Moldovan Tibor ( decemberben eligazolt), Montvai Tibor (kölcsönbe távozott tavasszal), Ramos Luis, Szilágyi Norbert, Vukadinovic Dejan
Sárga lapok:
Akik a következő öt sárga lap után kapnak eltiltást, de ősszel volt sárgájuk:
(X/Y, X az ősszel szerzett lapok száma, Y a tavasszal szerzett lapok száma)
6 sárga lap: Bagoly Gábor 6/0 (letöltött)
3 sárga lap: Cséke György 3/0 (letöltött), Cornaci Cladiu 3/0 (letöltött)
Akik három sárga lap után kapnak eltiltást:
4 sárga lap: Hegedüs Tibor, Zabos Attila, Zaleh Ivan
2 sárga lap: Miskolczi László, Minczér Tibor, Montvai Tibor (kölcsönbe távozott tavasszal), Lippai Ákos
1 sárga lap: Ambrusz Árpád, Lazareanu Filip(távozott a klubból), Menougong George, Perényi Szabolcs, Vukadinovic Dejan
Akik öt sárga lap után kapnak eltiltást:
1 sárga lap: Mboussi Yves Simplice, Ramos Luis Arcangel Colone, Welton Silva
Piros lap: Ambrusz Árpád, Menougong George (letöltött eltiltások), Miskolczi László
A Szparinak ez volt a 285. élvonalbeli mérkőzése. A csapatunk először rúgott öt gólt, és először nyert öt-nullra az élvonalban. Több gólt ennél csak 1983-ban az utolsó fordulóban lőtt a Szpari (7-2 Diósgyőrben), de azt bunda gyanú miatt érvénytelenítették.
Bagoly Gábor négy egymást követő mérkőzésen végig szerepelt, ebben a tekintetben most neki tart a leghosszabb sorozata. Cornacié –16 mérkőzés zsinórban- most szakadt meg. George tíz egymást követő bajnoki találkozón került be a csapatba kezdőként vagy csereként.
Huszonkilenc játékos szerepelt eddig a bajnoki meccseinken, és közülük huszonhatan voltak a kezdőben. Most mutatkozott be bajnoki találkozón Illyés Dániel és Granát Balázs.
A Szpari tizenhét gólt szerzett a bajnokságban, szerzett gólok számában leelőztük Rákospalotát és Tatabányát. A legtöbb gólt az MTK rúgta (39). (A tabellán a Sopron törlése után nem valós gólok is fognak szerepelni, minden csapat góljainak száma -abban a fordulóban amikor szabadnapos- hárommal növekszik.)
Tizenkilenc gólt kaptunk eddig. A forduló során ismét visszaállt a korábbi állapot, csak az MTK kapott ennél kevesebbet (15). Igaz a DVSC és a Honvéd is 19 kapott gólnál tart. A legtöbb gólt (35) a tatabányaiak kapták.
A góllövőlistánkat három találattal Szilágyi Norbert vezeti, aki a Tatabánya ellen a második gólt szerezte, tizenkét méterről bombázott a kapu közepébe. A gólpasszlistára is feliratkozott az első találatot ő készítette elő.
Granát Balázs huszonötödik élvonalbeli meccsét játszotta, és az elsőt piros-kékben. Ennek tiszteletére ő rúgta az első gólt – mellel maga elé vette a labdát, majd a tizenhatos vonaláról a kapuba jobb alsó sarkába bombázott-, a harmadik gólt Balázs bal oldali szögletrúgásából fejelte Bagoly Gabi. Bagoly második gólját jegyzi ebben a bajnokságban, akárcsak Lippai Ákos.
Lippai Ákos értékesítette a büntetőt (negyedik találat), amit Dosso harcolt ki, a második gólnál –bár nem számít gólpassznak- Ákos adta be a labdát, amit Silva pontatlanul vett át, és így lett jó Szilágyinak.
Dosso a kiharcolt büntető után gólt fejelt, Ramos beadását fejelte le a földre, és az onnan pattant a hálóba. Ez volt első gólja magyar bajnokin, és a Szpariban is.
Welton Silva kapott sárga lapot.
Göllövőlista:
Három gól: Szilágyi Norbert
Két gól: Montvai Tibor (kölcsönbe távozott tavasszal), Bagoly Gábor, Lippai Ákos
Egy gól: Cornaci Cladio, Dosso Sindou, Granát Balázs, Hegedüs Tibor, Menougong George, Miskolczi László, Vukadinovic Dejan, Zaleh Ivan
Három gólpassz: Lippai Ákos
Két gólpassz: Miskolczi László
Egy gólpassz: Bagoly Gábor, Granát Balázs, Moldovan Tibor ( decemberben eligazolt), Montvai Tibor (kölcsönbe távozott tavasszal), Ramos Luis, Szilágyi Norbert, Vukadinovic Dejan
Sárga lapok:
Akik a következő öt sárga lap után kapnak eltiltást, de ősszel volt sárgájuk:
(X/Y, X az ősszel szerzett lapok száma, Y a tavasszal szerzett lapok száma)
6 sárga lap: Bagoly Gábor 6/0 (letöltött)
3 sárga lap: Cséke György 3/0 (letöltött), Cornaci Cladiu 3/0 (letöltött)
Akik három sárga lap után kapnak eltiltást:
4 sárga lap: Hegedüs Tibor, Zabos Attila, Zaleh Ivan
2 sárga lap: Miskolczi László, Minczér Tibor, Montvai Tibor (kölcsönbe távozott tavasszal), Lippai Ákos
1 sárga lap: Ambrusz Árpád, Lazareanu Filip(távozott a klubból), Menougong George, Perényi Szabolcs, Vukadinovic Dejan
Akik öt sárga lap után kapnak eltiltást:
1 sárga lap: Mboussi Yves Simplice, Ramos Luis Arcangel Colone, Welton Silva
Piros lap: Ambrusz Árpád, Menougong George (letöltött eltiltások), Miskolczi László
A Szparinak ez volt a 285. élvonalbeli mérkőzése. A csapatunk először rúgott öt gólt, és először nyert öt-nullra az élvonalban. Több gólt ennél csak 1983-ban az utolsó fordulóban lőtt a Szpari (7-2 Diósgyőrben), de azt bunda gyanú miatt érvénytelenítették.
Bagoly Gábor négy egymást követő mérkőzésen végig szerepelt, ebben a tekintetben most neki tart a leghosszabb sorozata. Cornacié –16 mérkőzés zsinórban- most szakadt meg. George tíz egymást követő bajnoki találkozón került be a csapatba kezdőként vagy csereként.
Huszonkilenc játékos szerepelt eddig a bajnoki meccseinken, és közülük huszonhatan voltak a kezdőben. Most mutatkozott be bajnoki találkozón Illyés Dániel és Granát Balázs.