Gólok, lapok, számok a 22. forduló után
A Szpari a háromszáztizenkilencedik élvonalbeli mérkőzésén 1-0-ra kikapott. Legutóbb az Újpesttől az első tavaszi fordulóban kaptunk ki 1-0-ra. Szeptember 20-án a Honvéd ellen nyertünk hazai pályán, azóta egyszer sem sikerült itthontartani a három pontot, négyszer ikszeltünk, és háromszor kikaptunk a Városi Stadionban. Révész Attila ötvenedszer ült a Spartacus kispadján az élvonalban, de a vereség után kiderült, hogy le is zárult a sorozata.
Góllövőlista
11 gól: Apostu Bogdan
3 gól: Stojkov Aco
2 gól: Bárányos Zsolt, Miskolczi László
1 gól: Cornaci Claudio, Imediashvili David, Odrobéna Péter, Ramos Luis, Shevel Yuriy
Gólpasszlista:
6 gólpassz: Miskolczi László
3 gólpassz: Bárányos Zsolt,
2 gólpassz Stojkov Aco, Dosso Sindou
1 gólpassz: Apostu Bogdan, Perényi Szabolcs, Ramos Luis, Zabos Attila
Ramos és Hegedüs kapott sárga lapot.
Sárga lapok:
7 Ramos Luis
6 Zabos Attila
5 Goia Cosmin, Miskolczi László (letöltött büntetések)
3 Cornaci Cladio, Dosso Sindou, Hegedüs Tibor, Imedashvili David, Lippai Ákos, Minczér Tibor, Perényi Szabolcs
2 Apostu Bogdan, Belényesi Miklós, Mboussi Yves
1 Bárányos Zsolt, Odrobéna Péter, Shevel Yuriy, Stojkov Aco
Kiállítás:
2 Cornaci Cladio, Mboussi Yves
1 Lazareanu Filip, Odrobéna Péter
Az eddigi tizennyolc találkozón huszonhat játékos szerepelt, közülük huszonnégy valamelyik meccsen a kezdőben is volt. Ezen a mérkőzésen debütált az élvonalban -kezdőként, kilencven percet játszva- a Szpari saját nevelésű játékosa Nánási Balázs. Fekete Ádám, aki szintén saját nevelés, de ő már külföldön és itthon több klubban is szerepelt, szintén először játszott az élvonalban, ő csereként lépett pályára.
Már nincs olyan játékosunk, aki ebben az idényben minden bajnokin pályán volt Apostu Bogdan sorozata húsz meccs után most szakadt meg.
Perényi Szabolcs Mihály a tizenhét egymást követő bajnoki mérkőzést játszott végig, most a tizennyolcadikon negyvenöt percig volt a pályán, így 1575 perc után szakadt meg a sorozata.