Gólok, lapok, számok a 6. forduló után
Bogdan Apostu már öt gólos, és a liga góllövőlistáján is dobogós helyen áll, Shevel első találatát szerezte a magyar élvonalban.
A Szpari háromszáznegyedik élvonalbeli mérkőzésén 4-0-ra nyert (számmisztikában mind a három szám bejött a REAC ellen: 3: Apostu góljai, 4: a Szpari góljai, 0: a REAC góljai.
A korábbi 303 meccsen egyszer sem született ilyen eredmény. Legelőször 1983-ban rúgott a Szpari élvonalbeli meccsen négy gólt, Tatabányán nyert a csapat 4-1-re. 1998-ban kétszer is rúgott négyest a Szpari, mindkétszer a Sóstói úton, egyszer a DVSC, egyszer a Vidi ellen, mindkét találkozó 4-2-re végződött. Még egyszer rúgtunk négy gólt, 2004-ben az őszi utolsó fordulóban Kaposvárt vertük itthon 4-1-re.
A négy gólos meccseinken duplázásig jutott Kirchmayer és Nikolic, háromszor senkinek sem sikerült négy gólos meccsen betalálni.
Ezelőtt Szpari játékosnak élvonalbeli meccsen egyszer jött össze a három találat, 2000. őszén Ruszlan Csernyijenko lőtt három gólt a Kispestnek, és 3-1-re nyertünk.
Most Bogdan Apostu a második, akinek ez sikerült, ráadásul ez mesterhármas: gratulálunk Bogdan!
A három meccsen szerzett öt találatával a liga góllövőlistáján a két hét gólos első helyezett -Bajzát, Tököli- mögött Pállal és Hercegfalvival közösen a második helyen áll.
Egyébként Apostu egy sorozatot is elkezdett, már három egymást követő meccsen gól(oka)t szerzett. Ennél hosszabb sorozata eddig csak egy szparistának volt az élvonalban. Nem fogják kitalálni ki ő: Szatke Zoli! A feljutás évében, 1998. őszén, négy egymást követő bajnoki meccsen szerzett gólt! (Vác, Fradi, Vidi, Diósgyőr).
Három egymást követő meccsen Czeczeli Károly is szerzett gólt, és hasonló sorozata 2005. tavaszán Lengyel Rolinak is volt. Akkor az első három fordulóban gólt lőtt, sőt a halasztott első tavaszi meccsen is betalált Békéscsabán büntetőből, de azt a meccset csak később játszották. Bogdan megjavíthatja ezeket a sorozatokat.
Yuriy Shevel is feliratkozott a góllövőlistára. A magyar élvonalban szerzett első találata parádés fejes gól volt.
Apostut Miskolczi egyszer, Bárányos kétszer segítette gólpasszal ezen a meccsen, míg Shevelnek Apostu adta a passzt.
Nagy a valószínűsége, hogy három meg nem adott lesgólt sem rúgtunk eddig egy mérkőzésen.
Góllövőlista
5 gól: Apostu Bogdan,
1 gól: Cornaci Claudio, Shevel Yuriy
Gólpasszlista:
3 gólpassz: Miskolczi László
2 gólpassz: Bárányos Zsolt
1 gólpassz: Apostu Bogdan
Hárman kaptak sárgát: Bárányos, Miskolczi, Ramos.
A hatodik forduló után három focistánknak van három sárgája. Meccsenként átlagban több, mint három sárga lapot –összesen 21-et - kaptunk.
Sárga lapok:
3 Dosso Sindou, Goia Cosmin, Miskolczi László
2 Lippai Ákos, Ramos Luis, Zabos Attila
1 Apostu Bogdan, Bárányos Zsolt, Belényesi Miklós, Cornaci Claudio, Mboussi Yves, Minczér Tibor
Kiállítás:
1 Cornaci Cladio, Lazareanu Filip
Az eddigi öt találkozón tizenkilenc játékos szerepelt, közülük tizenheten voltak valamelyik meccsen a kezdőben. Odrobéna Péter ezúttal mutatkozott be bajnokin Szpari mezben. Mind a hat meccsen kihasználtuk az összes csere lehetőséget.
Mind a hat meccset végig játszotta: Mboussi.
Dosso az utóbbi tizenhat bajnoki mindegyikén szerepelt, Zabos 15 egymást követő bajnokin is pályára lépett. Mboussi zsinórban hat meccsen is pályán volt, 540 percnél tart.