Gólok, lapok, számok a 6.forduló után
Négy győzelemmel, két döntetlennel –tizennégy pont- a Szpari vezeti a tabellát.
A Nyíregyháza Spartacus FC szombaton 2-1-re nyert a Békéscsaba ellen, így hat forduló után is veretlen a csapatunk, és vezeti a tabellát. A honi profi ligákban – NB I., NB II. – a hatodik forduló után már csak a Spartacus veretlen. A 2006/2007-es bajnokságban bajnoki címet szerző csapatunk a hatodik forduló után 16 pontnál járt, akkor csak egyszer ikszeltünk. Igaz, a döntetlenek száma az ősz végére ötre növekedett. Az eddigi hat bajnokin tizennégy gólt szereztünk és négyet kaptunk.
Góljainkat Demjén Gábor és Bajzát Péter szerezte. Demjénnek bajnoki meccsen a Szpariban ez az első gólja, Bajzátnak a hatodik. Ezzel vezeti a Keleti csoport góllövőlistáját. Második Szabó Tamás (Orosháza) öttel, harmadik-negyedik Szabó Bence (4), Balázs József (4) Békéscsaba. Abdelali Nacim második gólpasszánál tart.
A kanadai pontversenyt (gól-gólpassz) is Bajzát vezeti nyolc ponttal, második Pákolicz Dávid hattal, harmadik Andorka Péter öttel.
Góllövőlista:
6 Bajzát Péter
3 Andorka Péter, Pákolicz Dávid
1 Demjén Gábor, Kovacevic Zeljko
Gólpassz:
3 Pákolicz Dávid
2 Abdelali Nacim, Andorka Péter, Bajzát Péter
1 Bosnjak Predrag, Szilágyi Norbert
Vojinovic Draskot kiállították, Lakatos István és Kovacevic Zeljko sárga lapot kapott.
Sárga lapok:
2 Abdelali Nacim, Kovacevic Zeljko
1 Ambrusz Árpád, Andorka Péter, Batizi-Pócsi Balázs, Lakatos István, Szilágyi Norbert, Zabos Attila
Andorka Péter a Szpari utóbbi 28 bajnoki mérkőzésének mindegyikén pályára lépett.
Tizennyolc játékosunk kapott szerepet az első négy találkozón. Erdélyi Miklós először lépett pályára az idén. Kezdőként eddig tizenöten kaptak lehetőséget.
Ketten vannak, akik végigjátszották mind a hat idei meccset: Abdelali Nacim, Lakatos István. Rajtuk kívül még öten vannak, akik az eddigi hat meccsen mindig kezdőben voltak: Ambrusz Árpád, Andorka Péter, Demjén Gábor, Pákolicz Dávid, Vojinovic Drasko. Még két játékos van az eddig említett nyolcon kívül, aki hat meccsen szerepet kapott: Bosnjak Predrag, Szilágyi Norbert. Öt meccses: Bajzát Péter, Batizi- Pócsi Balázs, Kovacevic Zeljko. Három találkozón pályán volt: Minczér Tibor. Két mérkőzésen szerepelt: Fekete Ádám, Goia Cosmin.