Granát Balázs: „Gyönyörű szép város Nyíregyháza”

Az élvonalban már 24 mérkőzésen pályára lépő, azokon 5 gólt szerző labdarúgóval a mai, délutáni edzés után készítettünk egy interjút...
Ahogy az várható volt, az őszi kevés találatnak „köszönhetően” a téli átigazolási időszakban elsősorban vérbeli támadókat igyekezett Nyíregyházára csábítani a Szpari vezetősége. Ugyan még nem záródott le az átigazolási időszak, de már két új támadót köszönthetünk a Szpari keretében. Egyikük az idén harmincadik születésnapját betöltő, korábban a gólokat az MTK-ban is szépszámmal szerző Welton Silva.
A másikuk pedig egy tehetséges, 22 éves győri futballista, Granát Balázs. Az élvonalban már 24 mérkőzésen pályára lépő, azokon 5 gólt szerző labdarúgóval a mai, délutáni edzés után készítettünk egy interjút, mellyel igyekszünk közelebb hozni szurkolóinkhoz az előkészületi mérkőzéseken remek benyomást keltő, több gólt is szerző, középpályásként is bevethető futballistát.


- Vágjunk rögtön a közepébe. Hogy tetszik Nyíregyháza?
Őszintén megvallva kellemesen csalódtam a városban. Ugyan az ETO-val már jártam itt, de akkor nem volt időm megnézni Nyíregyházát. Most viszont már többször is szakítottam rá időt, és azt kell mondanom, hogy gyönyörű szép város a szabolcsi megyeszékhely.

-Mióta futballozol?
Pontosan nem tudnám megmondani, de mióta az eszem tudom azóta kergetem a labdát. Az biztos, hogy az idei a 14. évem a Győri ETO FC igazolt labdarúgójaként. Előtte szülőfalumban, Győrzámolyon a helyi utánpótláscsapatban játszottam, ott lettem igazolt játékos, onnan kerültem az ETO-hoz.

-Már kisgyerekként is csatárként riogattad az ellenfelet?
Akadt mikor igen. Ám már fiatalon is felváltva játszottam hol középpályást, hol pedig csatárt. Az igazat megvallva még most sincs meg az igazi posztom. Előző edzőim mindegyike több helyen is kipróbált.

- Viszont ha jól tudom a Szparihoz támadóként érkeztél.
Valóban, itt Nyíregyházán elsősorban csatárként illetve támadó középpályásként számítanak rám. Igyekszem megfelelni az elvárásoknak, és tavasszal minél többször be szeretném venni az ellenfelek hálóját.

- Akár a Győr elleni szezonnyitón is?
Ha rajtam múlna igen. A Szpari szakvezetősége is nagyon számít rám. Ám sajnos egyenlőre nagyon úgy néz ki, hogy az első bajnokin nem léphetek pályára. A két klub vezetősége ugyan még tárgyal a szerepeltetésemről, ám lehetséges hogy a február 23-ai bajnokin még nem játszhatok.

- Említetted, hogy a város nagyon tetszik. A csapattal mi a helyzet? Hogy érzed magad a "Szpari családban"?
Nagyon jól, rendkívül hamar befogadtak újdonsült csapattársaim. Meg is lepődtem a kedvességükön. A gyors beilleszkedésemben nagy segítségemre volt Hegedüs Tibi, akivel Győrben már futballoztam egy csapatban. De a többiek is rendkívül segítőkészek és rendesek velem. Közös programokat is szoktunk szervezni. Ilyenkor általában beülünk egy kávézóba beszélgetni.

- Ha már így szóba hoztad. A csapattagokkal való közös kávézáson kívül mivel szoktad még tölteni a szabadidődet?
Szeretek a Playstation-nel játszani, szívesen járok billiárdozni is. Valamint nem rég elkezdtem angolul tanulni.

- Fizikailag hogy érzed magad?
Megfelelő erőnléti állapotban érzem magam. Úgy gondolom, hogy a kabalási dombok, nem csak nekem, hanem az egész csapatnak jót tettek. Nem hiszem, hogy erőnléti gondjaink lesznek a bajnokság során.

- A szerződéseddel mi a helyzet?
A kölcsönszerződésem másfél évre szól, ám az ETO ezt minden fél évben felülvizsgálja, és bármikor visszarendelhet Győrbe.

- Milyen célt tűztél ki magad elé a tavaszra?
Szeretnék minél többet játszani, és ezeken a játékperceken a lehető legjobb teljesítményt nyújtani. Nagyon bízok benne, hogy gólokkal fogok tudni segíteni abban, hogy újdonsült csapatom, a Szpari meg tudja ismételni őszi teljesítményét. Azt hiszem egy újonc csapattól maximálisan megfelelő lenne a nyolcadik hely megtartása.