Győezelem Pápa ellen -2010.05.08.-

A Szpari újabb lépést tett a bentmaradás kivívásáért.

 

Nyíregyháza Spartacus FC – Lombard Pápa FC 3-1 (1-0)

Soproni Liga 27. forduló

Nyíregyháza 2000 néző, vezette: kassai Viktor (Viszokai László, Tóth István)

 

Nyíregyháza Spartacus FC: Ovsiyenko (Vojinovic, 29.p.) - Miskolczi, Balbinot, Struhar, Hurt - Abdelali, Davidov, Zabos, Bosnjak (Pákolicz, a szünetben) – Homma (Fekete, 90.p.), Andorka

Vezetőedző: Szentes Lázár

Pápa Lombard FC: Szűcs – Fűzfa (Varga, a szünetben) Tóth, Abwo, Gyömbér, Rebryk, Bárányos (Szabó, 70.p.), Quintero (Granát, a szünetben), Bali, Mészáros

Edző: Kovács László

Gólszerző: Andorka 41.p., Gyömbér 58.p., Miskolczi (tizenegyesből) 65.p., Abdelali 73.p.

Sárga lap: Andorka 66.p., Abdelali 73.p.

 

A Szpari hagyta ki az első lehetőséget, Bosnjak labdáját lőtte Homma kapura, de a kíválóan teljesítő Szücs lábáról kipattant a labda. A csatárunk a félidő hajrájában egy gólpasszal feledtette az elpuskázott lehetőséget. Andorkát hizta helyzetbe, aki élt a lehetőséggel. Az első félidő közepén Ovsiyenko kivetődött egy labdára és megsérült, ezért le is kellett cserélni a kapunkat.

A második játékrész elején a vendégek egyenlítettek, Gyömbér távoli, nagy erejű lövése Vojinovic karjáról a hálóba pattant. Aztán ismét vezetést szereztünk, a szünetben beállt Pákolicz vállalta az egyik főszerepet, védőjét a tizenhatoson belül becsapva tört kapura, amikor szabálytalankodtak vele szemben. A tizenegyest Miskolczi biztosan értékesítette.

A harmadik találat előtt is Pákolicz kezdte az akciót, Andorkához passzolt, lövését azonban mentette Szücs, Homma ismétehetett, de a kapus ezt is kiütötte, aztán harmadszorra Abdelali érkezett, és ő a hálóba lőtte a labdát. A hajrában még több gólveszélyes hazai akciót is láthatott a publikum.