Győri túra

A Nyíregyháza Spartacus szombaton reggel indul el a győri túrára, a kezdőben két helyen lesz változás. – Nyíregyháza – Spartacus – szpari.hu

A péntek esti edzés után Révész Attila klubmenedzsert kérdeztük.

 

- A győriek a tabellán mögöttünk állnak, de hazai páéyán nagyon veszélyesek, hisz csak az első DVSC elleni meccsüket vesztették el, utána négyszer nyertek, és sok gólt kőttek az ETO-parkban. Milyen várakozásokkal indul a csapat Győrbe?

- Nagyon jól tudjuk, hogy hazai pályán nagyon bátran fociznak, idegenben is ezt teszik, de idegenben nem annyira eredményesek. Az ETO-nak játékosállománya az egyik legjobb a Soproni Ligában. Nagyon jól össze vannak kovácsolva a csapatrészek, a védelem is gyakran belép a támadásba. Nagyon inprovizatívak a támadójátékosaik, nem könnyű ellenük játszani. Az egyik legjobb irányító a Ligában ma Böőr, rá is nagyon kell figyelnünk. Szélen Koltai is nagyon veszélyes és Bajzát vezeti a góllövőlistát. Nem is kell tovább sorolnom.

Ezért gondolom úgy, hogy a masszív védekezésből kell majd kiindulnunk ezen a mérkőzésen. Ha nyílt játékkal állunk ki, akkor a hazaiaknak kedvezünk, és úgy járunk mint tavasszal. Sajnálom, hogy a közzéppályán a védekező játékosaink közül lesznek hiányzók most. Nem teszünk le a támadások lehetőségéről, ezért ott lesz elől Stojkov és Dosso, Lippai segítheti őket. Ramos is csatlakozhat az akciókhoz.

- Ismét a kezdőben szerepel Lippai Ákos, miért döntöttél így?

- Lippai Ákos kevesebb lehetőséget kapott az elmúlt hetekben, többször is úgy készültünk, hogy csereként pályára lép, de ez különböző okok – sérülés vagy az eredmény alakulása miatt elmaradt-  neki is lehetőséget kell biztosítani a bizonyításra. Nagyon fegyelmezetten vette tudomásul, hogy nem kapott lehetőséget, és láthatóan ez nem befolyásolta az edzésmunkáját, ezért bízom benne, hogy jó teljesítménnyel rukkol ki. Bárányos sorozat terhelést kapott az elmúlt meccseken, de most is számítok arra a lehetőségre, hogy csereként bevessük.

- Dosso is a kezdőben lesz, ez Apostu sérülése miatt van vagy taktikai okokból döntöttél így?

- Apostu a szerdai sérülése ellenére már tudna játszani, így egyértelműen taktikai megfontolásból lesz Dosso a kezdőben. Természetesen Bogdan is ott lesz a kispadon bevetésre készen.

 

Várható összeállítás: Illyés – Perényi, Mboussi, Goia, Cornaci – Miskolczi, Zabos, Ramos, Lippai – Stojkov, Dosso