Győri túra -2010.04.22.-
Szombaton Győrben lép pályára a Szpari.
Győri ETO FC – Nyíregyháza Spartacus FC
Soproni Liga, 24. forduló
Április 24. 18:00
Győr, ETO Park
Vezeti: Szabó Zsolt, asszisztensek: Erős Gábor, Vámos Tibor
A két csapat az élvonalban huszonháromszor találkozott egymással. Az első meccs 1980 őszén Győrben 0-0-ára végződött. Az eddigi mérleg nyíregyházi szemszögből: 6 győzelem, 8 döntetlen, 9 vereség.
A győriek nyíregyházi látogatásain négyszer a Szpari nyert, hat döntetlen született, kétszer kaptunk ki. Idegenben sokkal rosszabb a mérlegünk. Tizenegy találkozóból hetet elveszítettünk, kétszer ikszeltünk, és kétszer nyertünk. Először az 1992/1993-as szezonban sikerült nyerni az ETO otthonában Ács góljával. Másodszor a legutóbbi győri túrán 2008. őszén győztünk ekkor is 0-1 lett az eredmény, a gólszerző Stojkov volt.
A győriek a harmadik hely megszerzéséért harcolnak, jelenleg egy ponttal előzik a ZTE együttesét. Tavasszal hazai pályán a következő eredményeket érték el: -Vasas 1-1,
- KTE 1-0, -Pápa 1-1, - Haladás 1-1
A találkozó játékvezetője Szabó Zsolt, ő a DVSC elleni elmaradt mérkőzést vezette volna, előtte 2008-ban az 1-1-re végződött Szpari – DVSC találkozón dirigált.