Győzelem a villanyfény avatásán

Az első igazi villanyfényes bajnokin ellentétes félidők után a Szpari megszerezte második tavaszi győzelmét.
Nyíregyháza Spartacus – DVTK 2-1 (2-0)
Soproni Liga, 23. forduló
Nyíregyháza, Városi Stadion, 6000 néző
Vezette: Mészáros (Viszokai, Fehér)
Nyíregyháza Spartacus: Illyés - Zaleh, Mboussi, Ambrusz, Cornaci - Vukadinovic, Miskolczi (Zabos, 60.p.) Hegedüs, Granát (Minczér, 75.p.) - Lippai – Dosso (George, 67.p.)
DVTK: Kövesfalvi - Mogyorósi, Sebők, Hegedűs, Elek – Lakatos (Szélpál, a szünetben), Pintér, Kamber, Trbovic (Pelecaci, a szünetben) – Homma (Cardozo, a 77.p.) Simon
Gólszerző: Granát 12.p., Miskolczi 45.p.
Kiállítás: Kamber a 42.percben, második sárga lap után
Sárga lapok: Miskolczi 54. p. illetve Sebők 16.p., Kamber 32.p., Kamber 42.p., Hegedüs Gy. 53.p.

Hatalmas küzdelmet, óriási csatát hozott a Soproni Liga szombat esti keleti rangadója a nyíregyházi Városi Stadionban. A két csapat először játszott Nyíregyházán villanyfényben. Ellentétes félidőket láthattunk. Az első játékrészben két gólt is szerző csapatunk a szünetben már elkönyvelte a győzelmet. A vendégek nem így gondolkodtak, és előreíveléseikkel többször zavart okoztak a védelmünkben. Végül megszereztük tavaszi második győzelmünket. A Szpari megszilárdította pozícióját a tabellán.

Révész Attila: - A meccs előtt azt hangoztattam, hogy egy célunk van: megszerezni a három pontot, ez sikerült. Megérdemelten szereztünk két gólos vezetést, de a második játékrészben nem fociztunk jól. Nehezen találtuk a vendégek felíveléseinek az ellenszerét. Korábban azt mondtam, ha teszünk érte, akkor mellénk áll a szerencse is, ez most megtörtént.

Vágó Attila: - A második játékrészben emberhátrányban is nagyszerűen küzdött a csapatunk, ezért minden dicséret megilleti a játékosokat. Az ekkor látottak alapján nem érdemeltünk vereséget. Az első gól elkerülhető volt. Kamber a második sárgájáért mindenképpen büntetést fog kapni, az elsőnél nem láttam az egész szituációt, vissza kell nézzem a videót.