Győzelem az első edzőmeccsen
A Nyíregyháza Spartacus az első idei felkészülési mérkőzésén olykor tetszetős játékkal 3-0 arányban nyert.
Nyíregyháza Spartacus - Baktalórántháza VSE 3-0
Stadion, műfüves pálya
Nyíregyháza Spartacus: Illyés (Lazareanu) - Odrobéna, Mboussi, Goia, Cornaci (Fekete) - Zabos (Bakos)- Lakatos, Nikiema (Minczér), Lippai (Batizi-Pócsi) - Stojkov, Apostu
Gólszerzők: Cosmin Goia, Minczér Tibor, Lippai Ákos
Az első félidő második részében több gólszerzési lehetőség is adódott a csapatunk előtt. Előbb Apostu tört be balról a kapu elé, majd hét méterről a kapufát lőtte ki. Aztán Nikiema találta el a lécet tizenhétméterről. A játékrész hajrájában Stojkov lőtt 18 méterről de kipattant a labda. Goia érkezett 35 méterről lőtt nagy erővel, a labda még felpattant a tizenhatoson belül, és így félmagasan védhetetlenül vágódott a kapu bal oldalába.
A második játékrészben is lövésekből növelte előnyét csapatunk. Egy szép akció végén szüleett a második találat. Lippai indította Apostut a balszélen, a csatár beadására jobbról érkezett Minczér a tizenhatosnál, és kapásból a hosszú sarokba lőtt. A harmadik gólt Lippai lőtte a tizenhatosról a kapu bal oldalába. A kapu előtt Stojkov is többször helyzetbe került, de ezúttal nem szerzett góltz.
A közönség helyenként szép Szpari akciókat láthatott az első előkészületi mérkőzésünkön.
A mérkőzésen több sajátnevelésű fiatal játékos is szerepet kapott, a Nyíregyháza Spartacus mezében először mutatkozott be Batizi-Pócsi Balázs, aki eddig az U-19-es csapatban szerepelt, most a ligacsapathoz került. A napokban az utánpótlás válogatottak előkészületi edzéseire is meghívták.