Győzelem mesterhármassal

 

Apostu mesterhármasával és Shevel nagyszerű fejesével négy nullra nyert a Szpari, a 22. perctől emberhátrányban játszó REAC ellen.

Nyíregyháza Spartacus - REAC 4-0 (2-0)

Soproni Liga, 6. forduló

Nyíregyháza, 3000 néző vezette: Bede Ferenc (Ortó Gy., Márkus T.)

Nyíregyháza Spartacus: Lazareanu – Miskolczi (Belényesi, 70.p.), Mboussi, Hegedűs, Perényi – Zabos, Ramos - Lippai (Odrobéna, 75.p.), Bárányos, Dosso (Sevel, 67.p.) - Apostu

REAC: Szántai – Dinka (Kőhalmi, 46.p.), Cseri, Horváth G., Sallai – Nagy T. (Jeremiás 73.p.), Erős, Lisztes (Rása 61.p.), Dancs – Nyerges, Balaskó

Gól: Apostu (20.p., 42.p., 67.p.), Sevel (78.p.)

Sárga lap: Ramos (19.p.), Miskolczi (22.p.), Balaskó (35.p.), Rása (79.p.), Cseri (91.p.), Bárányos (92.p.)

Piros lap: Erős (22.p.)

 

A Szpari a 20. percben egy nagyon szép akció végén szerezte meg a vezetést. Apostu passzolt a bal oldalon érkező Bárányoshoz, ő megiramodott az alap vonal felé, majd a középen érkező Apostuhoz centerezett, aki hét méterről a kapu közepébe lőtte a labdát.

Két perc múlva megfogyatkozott a vendég együttes, a térfelünkön Miskolczi és Erős ütközött, majd a vendégek középpályása csúnyán belekönyökölt Miskolczi fejébe, és ápolni kellett. Az asszisztens jelzésére Bede megállította az akciót, segítőjével konzultálva Erőst kiállította, és az ápolás után Miskolczinak sárga lapot mutatott fel.

A Szpari több ígéretes akciót is vezetett, Dosso lövését Szántai nagy bravúrral ütötte a kapufára, majd Bárányos szabadrúgását semlegesítette. A 42. percben a vendég kapus is tehetetlen volt, Miskolczi beadását az ötösnél többen is elvétették, csak Apostu nem, a szemfüles csatárunk a kapuba fejelt.

A második játékrészben a vendégek tíz emberrel is szervezetten fociztak, de Bárányoséknak volt türelmük a támadások megszervezésére, így több lehetőség is adódott újabb gólszerzésre. Így nem volt váratlan, hogy Apostu a 67. percben ismét betalált, ezúttal Bárányos szögletét fejelte a kapuba. A mesterhármast jegyző csatár teljesítményének értékét növeli, hogy a péntek esti edzés végén a vállszalag sérülést szenvedett, és saját felelősségére egy szorítókötéssel vállalta a játékot. A negyedik gólt a csereként beálló Shevel Yuriy jegyzi, a fiatal ukrán egy gyönyörű fejes találattal iratkozott fel a Soproni Liga góllövőlistájára.

A Szpari még az utolsó percekben is ment előre, és a hosszabbítás perceiben kétszer is betaláltak, de Ramos és Bárányos gólját is érvénytelenítették les miatt.

 

Révész Attila: - A kiállítás után könnyebb lett a dolgunk, volt türelmünk kivárni a támadásokkal a megfelelő alkalomig, és így sok veszélyes akciót vezettünk. A siker ilyen arányban is megérdemelt, ami egy kiemelkedő egyéni teljesítmény mellett igazi csapatmunka eredménye.

 

Aczél Zoltán: - A kiállítás megpecsételte a sorsunkat. A második félidőben jól szervezetten fociztunk, de nem tudtuk megakadályozni a hazai gólokat. Egyetlen pozitívumot tudok említeni, Balaskó agilis játékát.