Gyözelemmel kezdtek

A tavaszi hivatalos programot a Liga Kupában a Bőcs elleni 4-0-ás győzelemmel kezdte a Szpari. Nyíregyháza - Spartacus szpari.hu
 

Nyíregyháza Spartacus – Bőcs KSC 4–0 (1–0)

Liga Kupa, A-csoport, 9. forduló

Nyíregyháza, 500 néző. Vezette: Farkas Á. (Kelemen A., Fehér Gy.)

 

Nyíregyháza Spartacus: Illyés (Lazareanu, a szünetben), – Perényi, Mboussi, Hegedűs T., Cornaci – Zabos (Ambrusz, 72.), Minczér, Lippai (Odrobéna, 84.), Iakob (Szilágyi N., 51.) – Stojkov (Lakatos I., 75.), Apostu

Klubmenedzser: Révész Attila

Bőcs KSC: Hamar – Úr, Cséke, Póti, Molnár Zs. (Horváth N., 67.), Siróczki, Lipták, Irhás, Szakszon (Nyircsák, 58.) – Urbin (Ondó, 58.), Bardi

Vezetőedző: Tóth László

Gólszerző: Stojkov 9.p., Sztojkov a 69.p., Mboussi 78.p., Lippai 82. p.

A Szpari lendületes támadásokkal kezdte a meccset, Stojkov előtt adódott az első nagy gólszerzési lehetőség, de elpuskázta, aztán megszerezte a vezetést. Még két gólszerzési lehetőséget kidolgoztak Lippaiék, de újabb találat nem volt, a félidő felétől kiegyenlítetté vált a játék. A második játékrész is úgy kezdődött, mint az első, de ebben a negyvenöt percben nem adta át a kezdeményezést a Spartacus, és sok veszélyes támadást szereztek. Akár további gólok is eshettek volna, ha a befejezések pontosabbak.

Révész Attila: Az első féidőben a kezdést leszámítva lagymatagon, kedvetlenül játszottunk. A szünetben éppen erre hívtam fel a figyelmet. Ennek meg is lett a foganatja, hiszen a második félidőben az akarati tényezőkkel nem volt gond, és ahhoz képest, hogy az alapozás fáradsága még látszik a játékosokon, szép gólokat értünk el, ami bizakodásra adhat okot. Ha pihentebbek a csatáraink akár több gólt is szerzhettek volna

Tóth László: Annyi örömöm volt, hogy a fiatalok végre minőségi csapat ellen játszhattak.