Győzelemmel kezdtünk a Liga Kupában
Győzelemmel kezdett a csapat a Liga Kupában, a másodosztályú Vác ellen 3-0-ra nyertünk.
- Nyíregyháza - Spartacus - foci - szpari.hu
Nyíregyháza Spartacus–Vác-Újbuda 3–0 (2–0)
Liga Kupa A csoport, 1. forduló
Nyíregyháza, 250 néző. Vezette: Szöllősi (Vígh T., Agócs J.)
Nyíregyháza Spartacus: Illyés – Ur, Nánási, Ambrusz (Markos, a szünetben), Cornaci (Varga K., 61.p.) – Miskolczi (Lakatos L., a szünetben), Bakos (Simon G., 68.p.), Odrobéna, Lippai (Nagy D., a szünetben) – Shevel, Dosso
Vezetőedző: Szabó András
Vác-Újbuda: Sztankó – Tányéros (Kocsis D., a szünetben), Vidra (Kövesdi, a szünetben), Laki, Hegedűs Cs. – Horváth T., Kocsis G. (Hiebsch, a 66.p.), Farkas P. (Krajcsek, 66.p.), Vén, Margitics (Lango, 66.p.) – Rob
Vezetőedző: Úr László
A Szpari biztosan nyert a másodosztályú Vác ellen. Az első félidőben több lehetőséget is kidolgoztak Miskolcziék, végül két pontrúgás után sikerült gólokat szerezni.
A második játékrészben a vendégek csak a lefújás percében jutottak el a Szpari kauja elé, de akkor is a kifutó Illyésé lett a labda. A Szpari főként be-velésekből alakított ki helyzetet, háro kihagyott lehetőség után Dosso a negyediket már értékesítette.
Szabó András: – Biztos győzelmet arattunk. A mérkőzés elérte a célját, lehetőséget kaptak a játékra azok a focistáink, akik az elmúlt hetekben nem kaptak meccs terhelést. Úgy érzem motiváltan fociztak. A másik cél is megvalósult, a fiatalok is bemutatkozhattak, és többen közülük éltek is a lehetőséggel.
Tóth János: – A lendületesebb, gyorsabban játszó hazaiak megérdemelten nyertek.